Меню сайту

Ефективність технічного переоснащення підприємств легкої промисловості

План науково-технічного розвитку передбачає систему взаємопов’язаних заходів по підвищенню техніко-економічного рівню виробництва на підставі впровадження самої передової й високоефективної техніки замість морально застарілої та фізично поношеної.

Діяльність підприємств за науково-технічним розвитком виробництва являє собою удосконалення виробничо-технічної бази у відповідність з новими досягненнями науки, техніки, нової технології.

Організація виробництва - це сполучення діяльності людей у часі та просторі, та раціональне використання ними засобів виробництва для випуску продукції високої якості при найменших затратах. На підприємствах швейної промисловості на базі нової техніки та технології використовуються прогресивні форми поточної організації виробничих процесів.

Економічна ефективність відображається у показниках підвищення ефективності виробництва: продуктивності праці, фондовіддачі, рентабельності, ефективності капітальних уложень.

Основними джерелами фінансування для впровадження усіх заходів по науково-технічному розвитку є засоби та кошти, зароблені колективом, тобто та частина прибутку, яка спрямована на розширення виробництва у фонд накопичення.

План науково-технічного розвитку розробляється у наступних напрямках:

· створення та освоєння виробництва нової продукції й поновлення продукції, що вже випускається;

· планування, впровадження прогресивних технологічних процесів комплексної механізації та автоматизації виробництва;

· розробка та впровадження автоматизованих систем;

· розробка заходів по підвищенню ефективності використання матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів;

· удосконалення керування та організація виробництва

· планування науково-дослідних робіт та дослідно-конструкторських робіт;

· планування основних показників техніко-економічного рівня виробництва.

Вихідними даними для розробки плану є результати науково-дослідних робіт, що плануються капітали вкладення, матеріально-технічні ресурси та поточні витрати на розвиток техніки і вдосконалення організації виробництва, замовлення споживачів на створення нових виробів.

Джерелами фінансування науково-технічного розвитку, удосконалення виробництва та керування є фонд накопичення, який створюється з прибутку та від амортизаційних відрахувань, призначених для нового повного оновлення виробництва, науки та техніки.

    Подібні статті по економіці

    Загальна характеристика роботи ВАТ Бердичівський пивоварний завод
    Я,, проходив виробничу практику на ВАТ "Бердичівському пивоварному заводу”. Мета мого стажування: написання звіту з практики та курсової роботи, поглиблення та закріплення теорет ...

    Загальна характеристика господарської діяльності ДП Тростянецьводоканал
    Актуальність дипломної роботи полягає у орієнтації на підготовку кваліфікованих фахівців для фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні процеси, що відбуваю ...

    Дослідження конкурентного середовища підприємства
    Актуальність теми обумовлена тим, що сучасне зовнішнє середовище підприємств характеризується надзвичайно високим ступенем складності, динамізму і невизначеності. Здатність пристосовува ...

    Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.