Управління оборотними коштами
оборотні кошти платоспроможність ліквідність
Сучасний український бізнес диктує нагальну потребу формування цілісної системи керування фінансами вітчизняних компаній. Для передових українських організацій як фінансової сфери, так і реального сектора економіки фінансовий менеджмент є найважливішої складовою економічного розвитку, посилення конкурентних позицій на ринку і формування інвестиційного іміджу. Уміння аналізувати і враховувати інформацію про зміну фінансового середовища багато в чому визначає ефективність фінансового менеджменту.
Кожне підприємство, починаючи свою виробничо-господарську діяльність, повинне розташовувати визначеною грошовою сумою. На ці грошові ресурси підприємство закуповує на ринку чи на інших підприємствах по договорах сировину, матеріали, паливо, оплачує рахунки за електроенергію, виплачує своїм працівникам заробітну плату, несе витрати по освоєнню нової продукції, усе це являє собою один з найважливіших параметрів господарювання, що одержав назву «оборотні кошти підприємства». В умовах ринкових відносин оборотні кошти здобувають особливо важливе значення. Адже вони являють собою частину продуктивного капіталу, що переносить свою вартість на знов створений продукт цілком і повертається до підприємця в грошовій формі наприкінці кожного кругообігу капіталу.
Основними показниками, що характеризують фінансовий стан підприємства, є: забезпеченість власними оборотними коштами і їхня схоронність; стан нормованих запасів матеріальних цінностей; ефективність використання банківського кредиту і його матеріальне забезпечення; оцінка стійкості платоспроможності підприємства. Аналіз факторів, що визначають фінансовий стан, сприяє виявленню резервів і росту ефективності виробництва.
Особливо увага приділяється ефективності використання оборотних коштів, тому що раціональне використання оборотних коштів впливає на основні показники господарської діяльності промислового підприємства: на ріст обсягу виробництва, зниження собівартості продукції, підвищення рентабельності підприємства. Аналіз ефективності використання оборотних коштів повинен допомогти виявити додаткові резерви і сприяти поліпшенню основних економічних показників роботи підприємства.
Керування оборотними коштами має велике значення. Контроль за станом товарно-матеріальних запасів і дебіторської заборгованістю є необхідною умовою успішної роботи підприємства. Для швидко зростаючих компаній це особливо важливо, тому що вкладення в активи такого роду можуть швидкої вийти з-під контролю.
У даній роботі дан аналіз ефективності керування оборотними активами на ТОВ «МЕДІАСАТ». Аналізуючи різні показники балансу, розрахувавши аналітичні коефіцієнти, аналізуючи кожний з них окремо, можна зробити висновки про систему керування оборотними активами і їхньої ефективності. Докладний розгляд цих коефіцієнтів дозволить оцінити роботу підприємства і запропонувати заходи щодо його поліпшення.
- Організаційна та економічна характеристика підприємства ТОВ “МЕДІАСАТ”
- Сутність, склад і структура оборотних коштів
- Необхідність і способи визначення потреби в оборотних коштах
- Нормування оборотних коштів для створення виробничих запасів
- Аналіз структури активів і пасивів
- Аналіз ефективності використання оборотних активів
- Аналіз складу і руху дебіторської і кредиторської заборгованості
- Аналіз фінансової стійкості підприємства
- Аналіз платоспроможності і ліквідності підприємства
Подібні статті по економіці
Вимір і забезпечення підвищення якості і конкурентоспроможності продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного
товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, обумовленої в
першу чергу ступенем задоволення потреб суспільства з на ...
Формування прибутку промислового підприємництва
В Україні відбуваються глибокі економічні перерви, обумовлені
поверненням країни в річище загальних процесів світового розвитку. Йде корінна ламка старого механізму керування
економікою, ...
Формування та використання виробничої потужності підприємства
В
умовах формування та розвитку ринкових відносин центр господарської діяльності
зміщується до первинної ланки економічної системи - підприємства. Підприємство
є головним структуроутвор ...