Особливості розрахунків за фінансові і трудові ресурси, енергоживлення.
Щоб більш наочно побачити розбіжності в планованих і отриманих результатах, звернемося до діаграми 1, на якій приведені дані по планованому і чистому фактичному прибутку ВАТ «Орбіта». Період із I кварталу 1997 року по період III кварталу 1998 року фактичні результати вище планованих очевидно за рахунок того, що при розробці бізнес плану враховувався тільки продаж комп'ютерів, але на практику, крім торгівлі, на новому місці відразу ж стали надаватися і платні послуги - це очевидно на графіку. Після III кварталу 1998 року фактичні результати різко погіршилися в порівнянні з плановими - 17 серпня 1998 року саме прийшлося на третій квартал, але в третьому кварталі ще не відбулося різкого падіння прибули, тому що наслідки кризи яскраво відбилися лише на IV кварталі. У першому кварталі ситуація декілька поліпшилася, але ще дуже далека від планованої - це пов'язано з тим що ринок комп'ютерів сильно залежить від курсу гривні до долара. Але, безумовно, ситуація не безнадійна. Підприємству ВАТ «Орбіта» можна була б, наприклад, скористатися деталями і комплектуючими виготовленими в країнах Південної і Південно-східної Азії, щоб декілька згладити різке падіння курсу гривні стосовно долара, і, відповідно не так різко підвищувати ціни на свою продукцію.
Більш болісно сформована ситуація вдарила по інвесторах - зробити прогноз на подальші перспективи ринку комп'ютерів фірми IBM, AST, AT&T у сформованій ситуації складно. Більш того, очікується тимчасового скорочення або навіть повного відходу цих фірм із російського ринку комп'ютерів. Тому підприємству ВАТ «Орбіта» необхідно терміново підготувати новий інвестиційний план, продумати варіанти скорочення витрат, можливо часткового перепрофілювання торгівлі. Початок роботи місцевої електронної промисловості дасть підприємству можливість висновку договорів на сервісне обслуговування вже російської техніки, на жаль, кількість що випускається продукції місцевими фірмами невелика1.
У даному випадку акціонери, розподіляючи прибуток на нові інвестиції у своє підприємство, не одержали планованих результатів. Залишається сподіватися, що криза серпня 1998 року явище з розряду форс мажорних і в подальшій своїй діяльності акціонери, реінвестуя прибуток у ВАТ «Орбіта» будуть більш щасливі.
Подібні статті по економіці
Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ Гіпрон
В сучасних умовах господарювання економіка України потребує
глибоких і структурних зрушень.
В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до
основної ланки всієї економіки п ...
Франчайзинг як засіб мінімізації підприємницьких ризиків
Актуальність теми. Для української
економіки питання розвитку підприємництва вирішується протягом двох десятиліть,
проте ще і досі не втратило своєї актуальності. Постійні спроби зблизит ...
Господарський механізм
Економіка являє собою сукупність
процесів виробництва, розподілу, обміну і накопичення матеріальних благ і
послуг. Трудова діяльність у суспільному виробництві здійснюється в порядку
повно ...