Меню сайту

Шляхи вдосконалення системи партнерських зв’язків

Можна виокремити такі шляхи покращення системи партнерських зв’язків:

· робота між виробником і споживачем на пряму без посередників;

· поставка матеріальних цінностей виробником споживачеві по чітко відрегульованій схемі в чітко визначені терміни (згідно графіків поставки).

· паритетні умови (рівні права) виробника і споживача.

· особистий контакт споживача і виробника.

· участь споживача в виробничому процесі.

· спеціалізовані видання.

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ

Підводячи підсумок, можна сказати, що договірні взаємовідносини та партнерські зв‘язки у підприємницькій діяльності складають основу господарської діяльності та основу співпраці між партнерами та контрагентами в договірних відносинах, без яких практично неможливий зв‘язок та взаємодія між ними. Адже за теперішніх умов в нашій країні практично неможливо займатись підприємницькою діяльністю та співпрацювати з партнерами без укладення договорів або угод. Вони складають невід’ємну частину господарської діяльності кожного підприємства.

Отже, договір - це угода сторін, акт, у якому виражена їхня згода діяти спільно в інтересах взаємної вигоди. Теоретично і практично виокремлюють кілька груп підприємницьких договорів за сферами діяльності.

Будь-яке підприємство, а особливо виробниче, під час своєї діяльності укладає багато договорів, фактично кожного дня.

Права та обов’язки сторін, виражені в умовах правового договору, повинні відповідати принципам цивільно-правового господарсько-правового регулювання, і насамперед принципам рівності, автономії волі і майнової відповідальності, самостійності учасникам договірних відносин. Тільки в цьому випадку можна вести мову про цивільні права й обов'язки чи про цивільно-правове зобов'язання.

Між підприємствами, які уклали договір встановлюються партнерські зв'язки. Партнерські зв’язки - це такі договірні відносини, які встановлюються між підприємцями і дозволяють кожному з них досягти очікуваного результату (успіху) за рахунок обміну наслідками своєї діяльності. Вони розвиваються за двома основними напрямками: відносини з постачальниками всього необхідного для організації процесу виробництва; відносини зі споживачами виготовленого.

Перехід до ринкової економіки, відмова від командно-адміністративних методів і заміна їх переважно економічними внесли корінні зміни в характер договірних відносин. Ринкова економіка немислима без свободи підприємницької діяльності та широких повноважень з реалізаці0ї виробленої продукції.

На сьогодні існують деякі шляхи вдосконалення партнерських зв’язків, такі як: робота між виробником і споживачем на пряму без посередників; поставка матеріальних цінностей виробником споживачеві по чітко відрегульованій схемі в чітко визначені терміни (згідно графіків поставки), паритетні умови (рівні права) виробника і споживача, особистий контакт споживача і виробника, участь споживача в виробничому процесі, спеціалізовані видання.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Види і мотиви злиття і поглинання
А.В. Дудар викладач Донецького державного університету управління Торезький коледж, А.І. Войтенко студентка Донецького державного університету управління Торезький коледж. В статті ...

Економічна експертиза інвестиційного проекту
Призначення роботи - практична підготовка студентів до виконання економічних розрахунків у дипломних проектах, а саме обґрунтування інвестиційних рішень і послідовності формування економ ...

Вільні економічні зони в Україні та міжнародний досвід їх створення
Перетворення планово-директивної економіки у відкриту ринкову пов'язано сьогодні з вирішенням ряду актуальних проблем: заміною старої господарської структури, реструктуризацією пром ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.