Меню сайту

Обґрунтування джерел фінансування оновлення складу машинно-тракторного парку

Важливим джерелом відтворення основних фондів аграрного виробництва є використання частини прибутку підприємств. В стабільній економіці, коли оновлення (реновація) засобів виробництва фінансувалося з амортизаційного фонду, розширення виробництва відбувалось за рахунок прибутку. Проте, в нинішніх умовах, коли надходження від реалізації продукції сільськогосподарських товаровиробників внаслідок диспаритету цін не завжди відшкодовують виробничі витрати використання на технічне переозброєння аграрного виробництва прибутків сільськогосподарських товаровиробників через їх збитковість і неплатоспроможність є досить проблематичним. За останні п’ять років загальна сума прибутків сільськогосподарського підприємств по відношенню до балансової вартості основних засобів виробництва не перевищувала 1,2 %.

Слід зазначити, що досліджуване підприємство, як і більшість підприємств не володіє такими фінансовими ресурсами, як прибуток, а основоположним критерієм залучення інвестицій є прибутковість виробництва. Тому розробку механізмів оновлення основних фондів ми пов’язуємо з позиковими джерелами, до яких слід віднести довгострокові кредити і кошти, що залучаються на умовах лізингу.

Обмежені можливості мають сільськогосподарські товаровиробники використовувати позичені і залучені фінансові ресурси, для відтворення і розширення технічного потенціалу аграрного виробництва. Через нестачу власних фінансових ресурсів і маловірогідність достатніх їх надходжень протягом року, підприємство практично не може використовувати для технічного переоснащення високопроцентні банківські кредити.

Найбільш вагомим джерелом стимулювання оновлення технічного потенціалу аграрного виробництва в нинішніх умовах є фінансовий лізинг. Він виступає джерелом фінансового забезпечення інвестиційної діяльності сільськогосподарських товаровиробників і є одним з найбільш прогресивних методів оновлення їх матеріально-технічної бази, впровадження передової техніки та технологій.

Фінансовий лізинг в агропромисловому комплексі є вигідною формою діяльності для всіх учасників цього виду інвестицій - і селянам, і машинобудівникам. Необтяжливий він і для державного бюджету.

Фінансовий лізинг дає можливість заощаджувати кошти для інвестування в інші більш ефективні види діяльності та/або придбавати техніку, вартість якої перевищує річні фінансові можливості.

Відповідно до Порядку використання коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на придбання вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 № 1904 (зі змінами та доповненнями), у лізинг може бути передана техніка тільки вітчизняного виробництва після проведення лізингоодержувачем (сільськогосподарським підприємством усіх форм власності та господарювання або іншим суб’єктом підприємницької діяльності агропромислового комплексу) попередньої оплати в розмірі не менше 17% її вартості (15% - попередній лізинговий платіж в рахунок частини вартості Предмета лізингу, 7 % - попередній лізинговий платіж в частині винагороди Лізингодавцю за передачу Предмета лізингу) її вартості та укладання Лізингоодержувачем договору страхування предмету лізингу.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Шляхи покращення стану ефективності використання активів ПАТ Полтавакондитер
Серед основних проблем, з якими на даному етапі розвитку економіки зіштовхуються українські підприємства, особливе місце належить ефективному управлінню активами , підприємства їх складом та ...

Дослідження напрямків підвищення ефективності управління системами оплати праці робітників підприємства
Залізничний транспорт є найрозвинутішим в Україні. Перевагами цього виду транспорту є велика розгалуженість та низькі тарифи. Пропускна спроможність залізничної мережі значно перевищує п ...

Заходи по удосконаленню організації підготовки виробництва на підприємстві
Прибуток є спонукальним мотивом і джерелом діяльності підприємства. Підприємство приводить у рух усі виробничі фактори - капітал, працю, природні ресурси - для створення продукту, його н ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.