Меню сайту

Аналіз постачальників і споживачів

Для ЗАТ "Віпол" основними ринками збуту є видавництва, які замовляють друк журналів та книг, різні підприємства і приватні особи. Також підприємство друкує книги постійним замовникам, одним із них є Поліграфічний технікум, в основному друкується книжкова продукція для постійних замовників, так як рекламна кампанія друкарні розвинута не дуже добре, але добре сформована клієнтсься база.

Підприємство виробляє продукцію на замовлення. Схема роботи з замовниками включає в себе оплату замовником витратних матеріалів і остаточний розрахунок з ним відразу після відвантаження готової продукції. Основними і постійними замовниками є: заклади освіти та вузи міста Києва, видавництва та підприємства книжкової торгівлі, а також багато державних установ.

Для стимулювання збуту своєї продукції і прискорення процесу реалізації планується використовувати систему знижок з ціни. У зазначеній системі можуть бути зазначені наступні варіанти знижок:

Знижка за кількість закуповуваного товару (особливо із книжкової продукції).

Знижка за оперативність платежу.

Під даною знижкою розуміють зменшення ціни покупцям, які оперативно оплачують рахунки. Такого виду знижки дозволять поліпшити стан ліквідності друкарні і скоротити витрати у зв'язку зі стягненням кредитів та безнадійних боргів.

Сезонні знижки (особливо використовувати для паперово-білової продукції, книжкової продукції).

Періодичні знижки в рекламних цілях

Планується і далі розширювати ринки збуту по Україні, шляхом збільшення числа клієнтів в цілому по Україні, а саме пропонувати книжкову продукцію організаціям і книжковим магазинам з відстрочкою платежу не менше 55 календарних днів, крім цього бібліотекам України за передоплатою.

Паперово-білову продукцію необхідно пропонувати фірмам для закупівель на власні потреби за передоплатою. Розширити ринки збуту в країнах ближнього і далекого зарубіжжя, зокрема, із книжкової продукції. Аналіз ЗАТ "Віпол" показує стійке положення друкарні на ринку з виготовлення книжково-журнальної продукції, висока якість вироблених товарів стимулює розвиток підприємства саме на цьому ринку збуту. Рівень цін у даному сегменті ринку аналогічний рівню конкурента.

Щоб зміцнити позиції на цих ринках збуту в 2011 році запланований ряд заходів:

1. Організація і планування рекламної кампанії: використання товарної і фірмовою реклами в ЗМІ, транспорті і обов'язково у власних виданнях. Основна мета: створення у покупців і споживачів продукції друкарні стійкого сприйняття торгової марки "Віпол" як відомої і солідної марки, зміна у споживача сформованої думки з питання обмеженого асортименту друкарні, інформування покупців та споживачів про нової продукції друкарні та її переваги.

. Спільно з бухгалтерією друкарні розробити методику організації стимулювання збуту, а саме: організувати і забезпечити на належному рівні стимулювання збуту

3.Надання в подарунок активним покупцям фірмової атрибутики (кишенькові календарі, закладки).

4. Організація фірмових секцій у великих торгових центрах, або надання рекламної атрибутики посередникам для дарування її покупцям (фірмові плакати, календарі і т.п.).

6. Організація розсилка каталогів посередникам.

7. Створення, ведення та оновлення власного Web-сайту в Інтернеті.

Основними постачальниками паперу на підприємстві ЗАТ "Віпол" є:

- "United Forest"

- "Регент"

Таблиця 2.1 Розцінки паперу для книг середньої якості

Назва паперу (марка)

Білизна, %

Щільність, %

Ціна грн./тн.

Novel 76

75

60

10600

Novel 80

80

56

10600

Creamy

68

50,55

10300

Основним постачальником являється "United Forest", це підприємство повністю підходить для постачання паперу, ціни на папір оптимальні, якість вищого ґатунку, постачання проводяться регулярно і вчасно. Але "Регент" являється другорядним постачальником, адже в деяких випадках приходиться замовляти папір, якого може не бути в першочергового постачальника, або замовлення являється невідкладним, або унікальним.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Аналіз виробництва та реалізації продукції
В сучасних умовах ринку і конкуренції значно зростає актуальність та необхідність проведення аналізу виробництва та реалізації продукції. Це пояснюється тим, що зі зміною кон'юктури рин ...

Тіньова складова національної економіки та напрямки протидії
Світовий історичний досвід господарювання показує, по-перше, що "тіньова" економіка у різних масштабах існувала практично у всіх економічних системах, по-друге, - багатогранні ...

Ефективність використання та механізм відтворення основних фондів
В процесі будь-якого виробництва здійснюється поєднання робочої сили та засобів виробництва. Засоби виробництва складаються із засобів праці та предметів праці у вартісному виражені вони ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.