Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності дистанції
Для складання аналізу техніко-економічних показників Мушкетівської дистанції колії (ПЧ - 18) було використано матеріал із пояснювальних записок до звіту про фінансовий стан підприємства.
Техніко-економічний аналіз виконують економісти, інженерно-технічні працівники, робітники та органи управління за даними оперативної і періодичної звітності. Його метою є оцінка господарської діяльності, виявлення причинних взаємозв'язків і взаємодії різних факторів техніки та економіки, резервів виробництва, опрацювання заходів для раціоналізації використання ресурсів.
Техніко-економічний аналіз - це, в основному, внутрішньогосподарський аналіз. У процесі такого аналізу досліджується діяльність усіх структурних підрозділів підприємства, служб, цехів, дільниць, бригад і окремих робочих місць. Джерелом інформації для такого аналізу є планово-нормативні дані, матеріали оперативного, бухгалтерського обліку, позаоблікові дані. Техніко-економічний аналіз проводиться щоденно, за декаду, місяць, квартал, рік до складання підсумкової звітності. На підставі результатів аналізу приймаються важливі управлінські рішення [10].
Для аналізу основних техніко-економічних показників діяльності підприємства складається таблиця (табл.2.1). Після розрахунків складаються висновки на основі отриманих результатів.
Таблиця 2.1 - Аналіз техніко-економічних показників діяльності ПЧ-18 за 2006-2010 рр.
З наведених даних можна зробити наступний висновок. Діяльність працівників дистанції колії була направлена в продовж 2010 року на виконання плану перевезень, поліпшення поточного утримання колії, забезпечення безпеки руху потягів зі встановленими швидкостями. Бальна оцінка стану колії у 2010 підвищилася порівняно з 2009 роком на 2,7 %. Відповідна тенденція спостерігається протягом 5 років аналізованого періоду, це викликано погіршенням показників стану колії: просадки, рихтуванням, перекосу та ширини.
Контингент в еквіваленті повної зайнятості у 2010 році зменшився порівняно з 2006 роком, але збільшився порівняно з 2009 роком на 23 чоловік (на 13,22%), це викликано збільшенням обсягу робіт.
Фонд оплати праці значно підвищився: у 2010 порівняно з 2006 роком на 172,4 % або на 4938 тис. грн., відповідна тенденція спостерігається у 2009 році - 21,7 % або 1389 тис. грн. Зростання ФОП відбулося за рахунок збільшення контингенту повної зайнятості. Виходячи з цього, середня заробітна плата також збільшилась протягом цих 5 років.
Значно збільшилися витрати матеріалів у 2010 році порівняно з минулими роками. Збільшення витрат по амортизації є наслідком переоцінки основних засобів.
Головною задачею дистанції є підвищення доходів і прибутків, вести контроль по доходам, витратам, не допускати невиробничих витрат,проводити якісне утримання колії
Протягом 5 років (з 2006 по 2010 роки) дистанція колії ПЧ-18 збільшила свої доходи з 33125,3 тис.грн до 58453 тис.грн. Це є наслідком підвищення продуктивності праці. Тобто, мета дистанції досягнута.
У ринкових умовах суттєвого розширення прав підприємств значно зростає роль своєчасного і якісного управління ліквідністю і платоспроможністю, та пошуку шляхів підвищення і зміцнення фінансової стійкості.
Ліквідність - це можливість підприємства фінансувати свою діяльність. Вона характеризується забезпеченістю фінансовими ресурсами, необхідними для нормального функціонування підприємства, цілеспрямованістю їх розміщення і ефективністю використання, фінансовими взаємовідносинами з іншими юридичними та фізичними особами, платоспроможністю та фінансовою стійкістю. Стан ліквідності - важлива характеристика економічної діяльності підприємства. Він визначає конкурентоспроможність підприємства, його потенціал в діловому співробітництві, оцінює в якій мірі гарантовані економічні інтереси самого підприємства і його партнерів по фінансових і інших відносинах [26].
Одним з індикаторів фінансового стану підприємства є його платоспроможність, тобто можливість наявними грошовими ресурсами вчасно погашати свої платіжні зобов'язання. Розрізняють поточну платоспроможність, що склалася на певний момент часу, і перспективну платоспроможність, що очікується в короткостроковій, середньостроковій і довгостроковій перспективі. Поточна (технічна) платоспроможність означає наявність у достатньому обсязі коштів і їхніх еквівалентів для розрахунків за кредиторською заборгованістю, що вимагає негайного погашення. Звідси основними індикаторами поточної платоспроможності є наявність достатньої суми коштів і відсутність у підприємства прострочених боргових зобов'язань.
Подібні статті по економіці
АПК в сучасних умовах господарювання
Сьогодні
сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України
перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл
останнім часом особливо з ...
Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр
Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих
підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при
будь-якій формі власності) складають ...
Американський неолібералізм. Монетаризм
Монополізація економіки,
виникнення державно-монополістичної форми власності, усесвітня економічна криза
20 - 30-х рр. Поставили під сумнів основні постулати ортодоксального
неокласицизму. ...