Аналіз умов праці
Робоче місце - це зона трудової діяльності працівника, або групи працівників, оснащена всім необхідним для успішного здійснення роботи.
Організація робочого місця - це система заходів щодо його планування, оснащення засобами і предметами праці, розміщення в певному порядку, обслуговування й атестації. Планування робочого місця передбачає вдале розміщення матеріальних елементів виробництва, зокрема устаткування, технологічного та організаційного оснащення, а також робітника.
Велике значення має раціональне технологічне й організаційне оснащення робочих місць, що передбачає забезпечення їх основним технологічним устаткуванням, технологічним і організаційним оснащенням (пристроями, допоміжними матеріалами та устаткуванням для їх зберігання і розміщення, а також засобами сигналізації, освітлювальною апаратурою).
Оснащення робочих місць масових професій може здійснюватися за типовими проектами, в яких ураховані необхідні рекомендації щодо оснащення і планування робочих місць даного виду. Використання типових проектів сприяє впровадженню досягнень науки і передового досвіду в процесі організації робочих місць, знижує трудомісткість роботи, дає змогу підвищити рівень організації трудових процесів.[7]
Робочі місця класифікують за такими параметрами, як професія та кількість виконавців, ступінь спеціалізації, рівень механізації, кількість устаткування, характер розміщення в просторі.
Залежно від кількості виконавців розрізняють індивідуальні та колективні робочі місця. Індивідуальне робоче місце призначене для роботи одного працівника протягом зміни. Колективне робоче місце призначене для здійснення процесу праці одночасно кількома робітниками (бригадою).
За ступенем спеціалізації розрізняють універсальні та спеціалізовані робочі місця, а за ступенем механізації - робочі місця з ручними, машинно-ручними, машинними, автоматизованими й апаратурними трудовими процесами.
Службове приміщення має бути обладнане засобами зв'язку, а також необхідною кількістю пересувних або стінних шаф для зберігання поточного архіву й довідкових матеріалів, особистих речей працівників.
Головним предметом праці менеджера - економіста є комп’ютер.
Для уникнення шкідливого впливу необхідно правильно розташувати комп'ютери в кімнаті. Їх треба розміщувати так, щоб на них було зручно працювати. Для одного робочого місця з комп'ютером потрібно не менше 6м2 площі і не менше 20м3 об'єму приміщення. Відстань між очима працюючого та екраном комп'ютера повинна бути не меншою, ніж півтори довжини діагоналі використовуваного монітора.
Мікроклімат виробничих приміщень
Мікроклімат виробничих приміщень - умови внутрішнього середовища
цих приміщень, що впливають на тепловий обмін працюючих з оточенням шляхом конвекції, кондукції, теплового випромінювання та випаровування вологи. Ці умови визначаються поєднанням температури, відносної вологості та швидкості руху повітря, температури оточуючих людину поверхонь та інтенсивністю теплового (інфрачервоного) опромінення.[10]
В холодну пору року в приміщенні де працює менеджер - економіст температура повітря 220 С, що становить допустимого значення, так як згідно з ДСТУ 12.1.005-88 допустима температура повітря знаходиться в дiапазонi від 200С до 240С (оптимальна становить 21-230С).
В теплу пору року в приміщенні де працює менеджер - економіст температура повітря 230С, що згідно з ДСТУ 12.1.005-88 допустима температура повітря знаходиться в дiапазонi від 210С до 280С (оптимальна становить 22-240С).
В холодну пору року в приміщенні де працює менеджер - економіст відносна вологість повітря 45 %, що становить оптимальні умови, так як згідно з ДСТУ 12.1.005-88 допустима відносна вологість повітря на постійних робочих місцях в холодну пору року не більша 75 % (оптимальна становить 40-60 %).
В теплу пору року в приміщенні де працює менеджер - економіст відносна вологість повітря 50 %. Згідно з ДСТУ 12.1.005-88 допустима відносна вологість повітря на постійних робочих місцях в теплу пору року не більша 60 % (оптимальна становить 40-60 %).
В холодну пору року в приміщенні де працює менеджер - економіст швидкість руху повітря 0,1 м/с. Згідно з ДСТУ 12.1.005-88 оптимальна швидкість руху повітря на постійних робочих місцях в холодну пору року не більша 0,1 м/с. (допустима становить не більше 0,2 м/с).
В теплу пору року в приміщенні де працює менеджер - економіст швидкість руху повітря 0,2 м/с. Згідно з ДСТУ 12.1.005-88 оптимальна швидкість руху повітря на постійних робочих місцях в теплу пору року 0,2 м/с (допустима 0,1-0,3 м/с).
Подібні статті по економіці
Циклічність економічного розвитку, її природа та методи сучасного регулювання
Ринкова економіка, як відомо, прагне досягти рівноваги всіх процесів, що
в ній відбуваються. Макроекономічна рівновага - це економічна рівновага на
рівні держави. Для неї характерним є п ...
Економічні хвилі
Упродовж останніх двох століть реальний ВВП у більшості країн
з ринкової економікою зростав, що забезпечило істотне підвищення рівня життя
населення. Проте економічне зростання не було б ...
Управління проектом з Удосконалення комерційної діяльності підприємства-монополіста (на прикладі ПАТ ЕК Херсонобленерго)
Актуальність
обраної теми полягає в тому, що своєчасна та повна оцінка показників
комерційної діяльності підприємства потребує значних теоретичних знань та
практичних навиків, ця о ...