Пожежна безпека об'єкту проектування
Пожежна небезпека - можливість виникнення та (або) розвитку пожежі в будь-якій речовині, процесі, стані.[18]
Велика кількість пожеж виникає внаслідок несправності та порушень правил експлуатації електричних, електронагрівальних приладів, пристроїв та устаткування. В більшості такі пожежі виникають як результат коротких замикань в електричних ланцюгаг; перегріву та загорання речовин і матеріалів, розташованих у безпосередній близькості від нагрітого електроустаткування; струмових перевантажень проводів та електричних машин; великих перехідних опорів тощо.
Електроустановки відповідать вимогам ПУЕ, ПБЕ, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів. Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, ППБУ та інших нормативних документів, затверджених у встановленому порядку.
На підприємстві є працівник відповідаючий за протипожежний стан, який забов'язен:
- організовувати і проводити профілактичний огляд та планово-попереджувальні ремонти електрообладнання і електромереж;
- забезпечувати правильність застосування електрообладнання, кабелів, електропроводок залежно від класу пожежо- та вибухонебезпечних зон і умов навколишнього середовища;
- організовувати навчання та інструктажі чергового персоналу з питань пожежної безпеки під час експлуатації електроустановок.
З метою запобігання виникнення пожежі на підприємстві не дозволяється:
. проходження електропроводок над горючими покрівлями;
. прокладення електричних проводів і кабелів транзитом через складські приміщення, пожежонебезпечні та вибухо - небезпечні зони;
. експлуатації електропроводів з пошкодженою або зношеною ізоляцією;
. застосування саморобних подовжувачів, саморобного електронагрівального обладнання;
. користування пошкодженими електровиробами (розетками і т. п.);
. застосування світильників з лампами розжарювання без захисного суцільного скла ( ковпаків);
. залишати без догляду при виході з приміщення увімкнених в електромережу нагрівальних приладів, телевізорів тощо;
. використання побутових приладів (чайників і ін.) без негорючих підставок в місцях, де застосування не передбачено та ін
Відповідно до ОНТП 24-86 приміщення за вибухопожежною та пожежною небезпекою поділяються на п'ять категорій - А, Б, В,Г,Д. Визначення категорії приміщення проводиться з урахуванням показників пожежовибухонебезпечності речовин та матеріалів, що там знаходяться та їх кількості.
Приміщення, в якому працює менеджер-економіст відноситься до категорії Д (приміщення, в якому є негорючі речовини та матеріали в холодному стані).
Головним засобом запобігання пожеж і вибухів від електрообладнання є правильний вибір і експлуатація обладнання у вибухо- і пожежонебезпечних приміщеннях і виробництвах. Згідно ПУЕ, приміщення (цехи, дільниці та інші) поділяються на пожежонебезпечні (П-1, П-І І, П-І Іа, П-ІІІ) і вибухонебезпечні (В-І, В-Іа, В-Іб, В-Іг, В-ІІ, В-Ііа) зони.
Приміщення в якому працює менеджер-економіст відноситься до зони П - І Іа
П-ІІа - приміщення, в яких утворюються тверді спалимі матеріали без виділення пилу і волокон (склади паперу, цехи зберігання меблів).
Одним із основних факторів забезпечення пожежної безпеки є протипожежна профілактика - це комплекс організаційних і технічних заходів, які спрямовані на здійснення безпеки людей, на попередження пожеж, локалізацію їх поширення і створення умов для успішного гасіння.
Пожежна безпека - стан об'єкта, за якого виключається можливість пожежі, а у випадку її виникнення унеможливлюється дія на людей небезпечних факторів пожежі і забезпечується захист матеріальних цінностей. [22]
Забезпечення пожежної безпеки об'єкта передбачає створення системи попередження пожеж та протипожежного захисту. Велике значення при цьому мають організаційно-технічні заходи, які умовно можна поділити на:
а)організаційні (організація пожежної охорони, навчань, інструктажів та ін.); б)технічні (дотримання правил і норм, визначених чинними нормативними документами, при реконструкції приміщень, технічному переоснащенні виробництва, експлуатації електромереж, опалення, освітлення та ін.);
в)заходи режимного характеру (заборона паління та застосування відкритого вогню в недозволених місцях та ін.);
г)експлуатаційні (своєчасне проведення профілактичних оглядів, ремонтів).
Подібні статті по економіці
Господарський механізм
Економіка являє собою сукупність
процесів виробництва, розподілу, обміну і накопичення матеріальних благ і
послуг. Трудова діяльність у суспільному виробництві здійснюється в порядку
повно ...
Анализ конкурентоспособности предприятия
Одна з найважливих задач розвитку підприємтсва і країни в цілому,
нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забеспечення випуску
необхідної кількості сучасних виробів та покращенн ...
Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки
України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і
потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...