Перспективи і напрямки регулювання ринку праці регіону в контексті розвитку регіонального господарства
попередню професійну перепідготовку працівників, які підлягають вивільненню, з метою їх подальшого використання на інших ділянках виробництв як діючих, так і новостворених;
перепрофілювання окремих виробничих дільниць з метою створення на них нових робочих місць для працівників.
Вжити заходів щодо збереження робочих місць у закладах культури сільської місцевості: клубах, будинках культури, бібліотеках, музеях.
Сприяти максимальному залученню до сільськогосподарських робіт місцевого незайнятого населення, в тому числі безробітних. Забезпечити через засоби масової інформації інформування населення про умови роботи та оплати праці, актуальні вакансії району та по Україні.
Проводити моніторинг рівня заробітної плати в галузях економіки району, сприяти зростанню рівня заробітної плати, недопущення використання робочої сили з оплатою праці нижче законодавчо встановленого її мінімального розміру.
Забезпечення можливості навчання інвалідів для здобуття професії, в тому числі за направленням служби зайнятості .
Регулювання трудових міграцій громадян України, іноземців, прикордонне співробітництво.
Здійснення підбору робітників відповідно до вимог роботодавців для роботи за кордоном у країнах, які уклали відповідні угоди з Урядом України про взаємне працевлаштування.
Висновки
Промисловість
У 2011 р. приріст промислової продукції порівняно з 2010 р. становив 12,4% (довідково: 2010 р. до 2009 р. - 2,5%).
У добувній промисловості в 2011 р. виробництво збільшилось на 22,0%. За цей період вироблено (видобуто) 81,6 тис. м³ піску природного та 897,4 тис. м³ гальки, гравію, щебеню і каменю дробленого.
У переробній промисловості приріст виробництва за 2011 р. становив 11,9%.
На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у 2011 р. порівняно з 2010 р. випуск промислової продукції збільшився на 7,1%. У переробленні та консервуванні овочів та фруктів виробництво порівняно з 2010 р. збільшилось на 39,9%, у виробництві цукру - на 40,9%. Знизилось виробництво макаронних виробів на 83,3%, продуктів борошномельно-круп’яної промисловості - на 21,3%, напоїв - на 6,9%, м’яса та м’ясних продуктів - на 3,9%, хліба та хлібобулочних виробів - на 3,6%. За 2011 р. вироблено 48085 т борошна, 26643 т молока обробленого рідкого, 15505 т продуктів кисломолочних, 14171 т виробів хлібобулочних, 4692 т яловичини і телятини, морожених, 5261 т сирів жирних, 3925 т масла вершкового, 1511 т яловичини і телятини свіжої (парної) чи охолодженої, 1290 т виробів ковбасних, 625,5 тис. дал напоїв безалкогольних.
У легкій промисловості збільшення виробництва в 2011 р. порівняно з 2010 р. становило 1,5%, у т.ч. на підприємствах текстильного виробництва; виробництва одягу, хутра та виробів з хутра - на 1,3%, виробництва шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів - на 3,6%.
На підприємствах машинобудування в 2011 р. порівняно з 2010 р. промислове виробництво збільшилось на 18,6%, у т.ч. у виробництві транспортних засобів та устаткування - в 2,1 рази, у виробництві машин та устаткування - на 42,5%, у виробництві електричного, електронного та оптичного устаткування - на 18,1%.
Подібні статті по економіці
Аналіз власного капіталу в СВК Лиманський Очаківського району
Показником діяльності підприємства є його фінансовий стан який відображає
всю інформацію про те чи інше підприємство що функціонує на території держави.
Нині на території України є дуже ...
Етапи розвитку валюти
Закономірності розвитку
валютної системи визначаються відтворювальним критерієм і відбивають основні
етапи розвитку національного і світового господарства. Даний критерій
виявляється в ...
Аналіз та характеристика діяльності ВАТ Львівхім
Метою
виробничої практики з фаху є розвиток навичок та вмінь
інформаційно-аналітичної, проектно-дослідницької, діагностичної, інноваційної
та консалтингової діяльності для вирішення при ...