Меню сайту

Вплив конкурентного середовища на конкурентоспроможність фірми

Посилення конкурентної боротьби відбувається при збільшенні числа фірм, порівнянних з погляду розмірів і можливостей, оскільки конкуренція йде на рівних підставах.

Конкурентна боротьба посилюється, коли попит на продукт росте поволі, оскільки туристські підприємства починають посилено боротися за ринкову частку.

Чинник сезонності туристського бізнесу усилює конкуренцію між туристськими підприємствами, особливо в секторі цінової конкуренції, примушуючи їх використовувати систему знижок, пільг і поступок клієнтам, щоб збільшити об'єм продажів.

Конкурентна боротьба посилюється, якщо туристські продукти підприємства не диференційовані і слабо позиціонуються.

Суперництво зростає відповідно до розміру віддачі від успішних стратегічних дій і програм. Віддача залежить від швидкості реакції конкурентів на стратегічні ініціативи фірми, підприємства. Виграють ті, хто володіють об'єктивними даними про потенціал конкурентів, вони знаходяться в найвигіднішій позиції, оскільки передбачають їх дії.

Боротьба має тенденцію до посилення, коли вихід з галузі стає дорожче, ніж продовження конкуренції.

Конкуренція стає гострою і не передбачуваною, якщо збільшується розрив між фірмами в області їх стратегії, кадрового складу, пріоритетів, ресурсів.

Розглянуті чинники свідчать, що конкурентне середовище туристського підприємства є частиною маркетингового середовища, її вивчення і оцінка є насущна необхідність для підприємств туризму. Проте слід підкреслити, що конкурентоспроможність послуги або фірми можна визначити, тільки порівнюючи конкурентів між собою [34].

Інформація про конкурентів, згрупована по певних показниках, дає можливість побудувати конкурентну карту ринку.

Вона є класифікацією конкурентів по займаній ними позиції на ринку. Конкурентна карта ринку може бути побудована з використанням двох показників:

займаної ринкової частки;

динаміки ринкової частки;

розподіл ринкової частки дозволяє виділити ряд стандартних положень туристських підприємств на ринку;

лідери ринку;

підприємства з сильною конкурентною позицією;

підприємства із слабкою конкурентною позицією;

аутсайдери ринку.

При всій важливості показника ринкової частки необхідно мати на увазі, що він є статистичною оцінкою на певний момент часу. У зв'язку з тим що ситуація на ринку достатньо динамічна, необхідно знати тенденції зміни даного показника і пов'язану з нею зміну конкурентної позиції туристичного підприємства. Вказані тенденції можна оцінити за допомогою величини темпу зростання ринкової частки [37].

Для визначення ступеня зміни конкурентної позиції доцільно виділити типові стани турпідприємства по динаміці його ринкової частки:

підприємства, які швидко покращують конкурентною позицією;

підприємства, які покращують конкурентною позицією;

підприємства, які швидко погіршують конкурентною позицією;

підприємства, які погіршують конкурентною позицією.

Конкурентна карта ринку будується виходячи з перехресної класифікації розміру і динаміки ринкової частки турпідприємств. Це дозволяє виділити 16 типових положень підприємств, відмінних ступенем використовування конкурентних переваг і потенційною можливістю протистояти тиску конкурентів. Найбільш визначальним положенням володіють підприємства 1-ї групи (лідери ринку, які швидко покращують конкурентною позицією), самим слабким - аутсайдери ринку, які швидко погіршують конкурентною позицією (16-а група).

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Господарський механізм
Економіка являє собою сукупність процесів виробництва, розподілу, обміну і накопичення матеріальних благ і послуг. Трудова діяльність у суспільному виробництві здійснюється в порядку повно ...

Визначення чисельності працюючих на підприємстві
Персонал підприємства - це сукупність фізичних осіб, що перебувають з фірмою як юридичною особою у відносинах, регульованих договором найму. Він являє собою колектив працівників з певно ...

Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ «Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект» (м. Львів) з метою вироб ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.