Меню сайту

Промислова санітарія

- коефіцієнт тепловіддачі тіла випромінюванням і приймається рівним 3,6;

витрати енергії людини при роботі, Вт. Тут

) Продуктивність систем кондиціонування повітря (ВКВ) в літній час при подачі більш холодного повітря визначається по формулі:

(4.7)

де питома вага повітря в приміщенні, рівний 1,2928

,24 - питома теплоємність повітря, кДж/кг град;

(4.8)

де tв - температура повітря в робочій зоні;пр. - температура повітря, що подається.

В даному випадку звідки

из = 6268,75 Вт. Отже

Розрахованій продуктивності кондиціонера відповідає типорозмір кондиціонера КТА 1-1,6 з номінальною продуктивністю по холоду, рівній 6000 ккал/ч.

Вид опалювання - центральний [39]. Джерела надходження води - міський водопровід, діюча каналізація - господарсько-побутова [40] .

Шум є одним з найпоширеніших на виробництві шкідливих чинників. У відповідності з [41] в приміщеннях бухгалтерії, де розміщені ПК рівні звуку і еквівалентні рівні звуку не повинні перевищувати 50 дБА. Для зменшення рівня звуку і вібрації застосовуються демпфуючі матеріали (гумова прокладка під принтер).

Комп'ютер і в першу чергу монітор є джерелами: електростатичного поля, слабких електромагнітних випромінювань в низькочастотному і високочастотному діапазонах (2 Гц …400 Гц), рентгенівського випромінювання, ультрафіолетового, інфрачервоного і випромінювання видимого діапазону.

Згідно [42], встановлюються гранично допустимі значення напруженості електричного і магнітного полів частотою 50 Гц залежно від часу перебування персоналу в приміщенні. Напруженість електричного поля не перевищує 5 кВ/м, напруженість магнітного поля на робочому місці не перевищує 8 кА/м, а напруженість електростатичного поля не перевищує 20 кВ/м [43], що дозволяє не регламентувати час перебування в приміщенні.

Потужність експозиційної дози рентгенівського випромінювання на відстані 0,05 м від екрану не перевищує 0,1 мбер/час [44]. Рівні всіх можливих випромінювань достатньо низькі і не перевищують діючі норми. На робочому місці, що вивчається, розміщений найбезпечніший монітор, в якому створений додатковий металевий внутрішній контур, замкнутий на вбудований захисний екран. Згідно існуючим рекомендаціям час безперервної роботи за екраном не повинен перевищувати 4 годин, тривалість перерви для відпочинку повинен складати 10 - 15 хвилин.

В приміщенні, що вивчається, передбачено природне і штучне освітлення. За якнайменшим розміром об'єкту розрізнення, встановлюємо розряд зорових робіт - III, підрозряд зорових робіт -"в", контраст об'єкту розрізнення з фоном - малий, характеристика фону - світлий.

Природне освітлення - односторонньо бічне. Нормативне значення коефіцієнта природної освітленості визначаємо по наступній формулі:

% ( 4.9 )

де еN - коефіцієнт природної освітленості;н - коефіцієнт природної освітленості для III розряду зорових робіт;- коефіцієнт світлового клімату (0,9);

номер групи забезпеченості природним світлом

Штучне освітлення - загальне рівномірне. Як джерела світла використовуємо люмінесцентні лампи типу ЛБ 40-4. Нормативне значення освітленості для IIIв розряду зорових робіт Еmin складає 300 лк. Загальне освітлення виконано у вигляді переривистих ліній світильників типу ЛСПО 1В переважно прямого світла (Н) з дзеркальними екранними сітками і відбивачами. Основні характеристики освітлення, передбачені в приміщенні, надано в таблиці 4.3 [45].

Таблиця 4.3- Характеристика освітлення

Площа підлоги, м2

Розряд зорових робіт

Освітлення

природне

штучне

Вид освітлення (верхнє, бічне)

КЕО еN %

Мінімальна освітленість Еmin, лк

24

IIIв

бічне

1,8

300

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Зовнішньоекономічна діяльність
Зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що ма ...

Виробнича програма підприємства та її обґрунтування
Темою моєї роботи є: «Виробнича програма підприємства та її обґрунтування». Актуальність теми полягає в тому,що виробнича програма визначає необхідний обсяг виробництва продукції в п ...

Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація багато в чом ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.