Методи аналізу управлінських рішень
Оцінку конкурентоспроможності конкретної категорії персоналу рекомендується здійснювати за формулою:
де Кп - рівень конкурентоспроможності конкретної категорії персоналу;- 1, 2,., n - кількість экспертів;- 1, 2,.7 - кількість оцінюваних якостей персоналу;
аj - вагомість j-ї якості персоналу;
βij - оцінка i-м експертом j-ї якості персоналу за п’ятибально. системj.;
п - максимально можлива кількість балів, яку може одержувати оцінюваний індивидуум (5 балів * п экспертів).
Методика оцінки конкурентоспроможності товару на основі його ефективності і ринкових чинників полягає в наступному.
Конкурентоспроможність аналізованого об'єкту (товару, послуги) бажано вимірювати кількісно, що дозволить управляти її рівнем. Для вимірювання конкурентоспроможності аналізованого об'єкту необхідна якісна інформація, що характеризує:
) корисний ефект даного об'єкту і конкуруючих об'єктів за нормативний термін їх служби;
) сукупні витрати за життєвий цикл об'єктів.
Корисний ефект - це віддача об'єкту, інтегральний показник як система використовуваних в конкретних умовах конкретних показників якості об'єкту, що задовольняють конкретну потребу. Іншими словами, корисний ефект - це сукупність властивостей об'єкту, використовуваних для виконання конкретної роботи конкретним споживачем, а якість - це потенційний ефект для декількох груп споживачів. Корисний ефект використання об'єкту конкретним споживачем, як правило, менший за інтегральний показник якості об'єкту. Наближення цих показників один до одного за величиною приводить до розуніфікації об'єкту і збільшення витрат в сферах виробництва і відновлення. Значний розрив між інтегральним показником якості об'єкту і його корисним ефектом приводить до недовикористання корисних можливостей об'єкту, що теж погано. Тому "доцільно проектувати (розробляти, формувати) об'єкт з корисним ефектом для конкретних умов, рівним 0,8-0,9 інтегрального показника якості. Тоді в одних умовах повністю або частково використовуватиметься набір одних потенційних параметрів об'єкту, в інших - набір інших параметрів".
Корисний ефект об'єктів можна вимірювати в натуральних одиницях (наприклад, продуктивність однопараметричних машин і устаткування), грошовому виразі або в умовних балах (корисний ефект об'єктів, що характеризуються декількома доповнюючими один одного найважливішими параметрами). Основні методи прогнозування корисного ефекту: нормативний, експериментальний, параметричний, експертний.
Корисний ефект - це одна сторона об'єкту-товару. Іншою його стороною є сукупні витрати за життєвий цикл об'єкту, які, як правило, обов'язково потрібно понести, щоб отримати від об'єкту корисний ефект.
Конкурентоспроможність об'єктів, по яких неможливо зміряти їх корисний ефект або сукупні витрати за життєвий цикл, можна визначити на основі їх експериментальної перевірки в конкретних умовах споживання, за наслідками пробних продажів або із застосуванням експертних і інших методів.
Кількісну оцінку конкурентоспроможності однопараметричних об'єктів (наприклад, машин і устаткування) можна здійснювати за формулою:
Подібні статті по економіці
Управління проектом з Удосконалення комерційної діяльності підприємства-монополіста (на прикладі ПАТ ЕК Херсонобленерго)
Актуальність
обраної теми полягає в тому, що своєчасна та повна оцінка показників
комерційної діяльності підприємства потребує значних теоретичних знань та
практичних навиків, ця о ...
Управлінський облік, аналіз і бюджетування витрат на матеріалах СГПП Рать
В
сучасних умовах господарювання операційна діяльність підприємств досить широко
розгалужена. Це виробництво і реалізація продукції, товарів, запасів, послуг,
виконання робіт, реалізаці ...
Управління конкурентоспроможностю підприємства ресторанного господарства в умовах глобалізації
Актуальність теми. З розвитком ринкових відносин
відбувається становлення і формування конкурентного середовища в національній
економіці. Підвищення жорсткості методів та форм проявленн ...