Розрахунок інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємства
Таблиця 2.28
Інтегральна оцінка інвестиційної привабливості ДРГП " Артемівського УВП УТОГ " за період 2008-2012 рр.
Роки |
2008 |
2009 |
2010 |
2011 |
2012 |
Інтегральна оцінка |
28,065 |
29,305 |
30,363 |
30,311 |
29,094 |
Для наочного представлення інтегральної оцінки інвестиційній привабливості в динаміці будується фазовий портрет (рис.2.1).
Рис. 2.1 - Фазовий портрет інвестиційної привабливості ДРГП "Артемівського УВП УТОГ"
Отже, виходячи з графіку (рис. 2.1.), можна сказати, що інвестиційна привабливість постійно змінювалася протягом 5 - ти років. У 2010 році спостерігався стрибок вниз, 2010 рік став точкою найвищої фінансової привабливості, але в 2011 році спостерігається спад фінансової привабливості, але з результатом значно кращім, ніж у 2008 році. Загалом, фінансовий стан підприємства є достатньо стабільним і не потребує кардинальних змін.
Вибір пріоритетів відбувається поетапно. Цю схему можна представити в наступному виді (рис. 2.2). Для зручності представлення ми здійснимо ранжування значень вагів блоків потенційної функції інтегральної оцінки і усередині кожного блоку ранжування значень вагів ознак в потенційній функції, що відбиває комплексну оцінку. Це ранжування і буде тією послідовністю пріоритетів, якої слід дотримуватися.
Рис. 2.2 - Ранжирування пріоритетів в управлінні інвестиційною привабливістю підприємства
Таким чином, використовуючи схему ранжирування пріоритетів, можна підвищувати використання рівнів трудових ресурсів підприємства. Ця схема є оптимальним управлінням інвестиційною привабливістю не тільки для підприємства, але й для будь-якого суб'єкта господарювання. Також важливо зазначити, що показники інвестиційної діяльності знаходяться на третьому місці результатами ранжування.
На другому місці знаходяться показники ефективності використання основних виробничих фондів і матеріальних оборотних коштів. Особливо слід відзначити показники ефективності господарської діяльності, так як вони здійснюють неефективне використання активів підприємства. На четвертому місці знаходяться показники фінансового стану.
Таким чином, використовуючи схему ранжування пріоритетів можна зробити висновок що підприємство має середнє фінансове становище.
Стратегія
Проаналізувавши стан підприємства та показники фінансових результатів, виявивши слабкі сторони можна запропонувати наступну стратегію зростання і розвитку підприємства. Стратегія зростання і розвитку обирається базовою корпоративною стратегією в тому разі, коли підприємство чи його стратегічна одиниця бізнесу (СОБ) намагаються використати можливості зовнішнього середовища і власні сильні сторони для збільшення підприємства, тобто нарощування обсягів продаж, переважно шляхом проникнення на нові ринки і їх захоплення та підвищення показників ефективності виробництва. Така стратегія найбільш ефективна в галузях, що динамічно розвиваються із швидкозмінною технологією, коли продукція підприємства знаходиться на стадіях виходу на ринок або розвитку у життєвому циклі товару. Способи здійснення стратегії зростання:
Подібні статті по економіці
Аналіз та оцінка оборотних активів та їх використання на ПАТ Завод Фіолент
На
сучасному етапі економічного розвитку, в умовах ринкових відносин в Україні
необхідно приділяти увагу організації управління оборотним капіталом
промислових підприємств. Фінансова ді ...
Управлінський облік, аналіз і бюджетування витрат на матеріалах СГПП Рать
В
сучасних умовах господарювання операційна діяльність підприємств досить широко
розгалужена. Це виробництво і реалізація продукції, товарів, запасів, послуг,
виконання робіт, реалізаці ...
Управління доходами торговельного підприємства від операційної діяльності (за матеріалами ТОВ Боярські Ряди, м. Боярка)
Умови
формування ринкових відносин в Україні, що пов’язані з динамічністю зовнішнього
середовища, зниженням купівельної спроможності населення, загостренням
конкурентної боротьби, потре ...