Україна на шляху до СОТ
На сьогодні перед країнами світу вже не стоїть питання, варто чи не варто ставати учасником Світової організації торгівлі. Більше того, не набуття членства в організації, яка налічує 150 країн-учасниць, мало надзвичайно негативний вплив на можливості розвитку зовнішньої торгівлі України. Водночас будь-яка країна світу, яка бере на себе численні зобов’язання, що накладаються на нових учасників, повинна чітко усвідомлювати не лише позитивні наслідки, але і проблеми, які можуть виникнути в економіці після приєднання до СОТ.
Українські споживачі мають виграти від розширення асортименту та якості товарів і послуг, зниження їх ціни внаслідок більш ефективної конкуренції на ринку. Експортоорієнтовані галузі економіки можуть виграти від зменшення втрат від дискримінаційних заходів (які сьогодні становлять 2-3 млрд дол. США на рік), зокрема через недискримінаційне ставлення в рамках антидемпінгових розслідувань. Приєднання до СОТ може загострити ряд внутрішніх економічних проблем України, що зараз є менш вираженими з огляду на наявність певних бар’єрів для торгівлі та використання заходів державної підтримки окремих виробництв. Найбільш істотними напрямами такого несприятливого впливу можна вважати такі. Подальша лібералізація торгівлі поступово посилить вплив світової кон’юнктури на економіку України, зумовить підвищення економічних ризиків у періоди глобальної економічної нестабільності. Цілком можливі тимчасові ускладнення у сфері державного регулювання економічного розвитку, спричинені необхідністю переходу на нові, міжнародно - погоджені умови державного регулювання економіки та відмови від вертикальної промислової політики.
Одним із найістотніших негативних чинників, дія якого активізується після вступу до СОТ, є те, що окремі вітчизняні виробники можуть виявитися не готовими до жорсткої міжнародної конкуренції.
Отже, можливості, які отримає Україна після приєднання до Світової організації торгівлі, повинні бути адекватно враховані під час розробки майбутньої економічної та зовнішньоторговельної політики. Лише в такому разі позитивний ефект від лібералізації торгівлі буде перевищувати негативні наслідки не лише у довгостроковому періоді, але і у більш короткий термін.
Подібні статті по економіці
Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ Гіпрон
В сучасних умовах господарювання економіка України потребує
глибоких і структурних зрушень.
В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до
основної ланки всієї економіки п ...
Економічна діяльність
Економічна діяльність, як центральний і визначальний елемент економічної
культури
Економічній культурі характерна кожному з елементів
економічної системи, усім видам, способам і ф ...
Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства
собівартість економічний виробничий
Практика
господарювання на ринкових засадах підтверджує істину, що ефективність
будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить на ...