Меню сайту

Природно-кліматичні умови

Атлантичні затоки повітря в зимовий період бувають дуже часто, і залежно від їх сили потепління буває різної інтенсивності. Тому майже щороку ми спостерігаємо в будь - який зимовий місяць відлиги, різні за тривалістю й інтенсивністю. Так відлига (додатні середньодобові температури повітря на звичному для цього часу від’ємному фоні температури) може продовжуватися від 1 - 2 діб, а інколи й більше 30, з температурою за добу 1 - 50, а в окремі дні і 100.

Останні весняні заморозки в повітрі спостерігаються в третій декаді квітня, в окремі роки на початку травня. Настання осінніх заморозків спостерігається на початку жовтня.

Повторюваність температур повітря мінус 25 - 280 в окремі роки в січні та лютому становить 25%, в березні та грудні 10%.

Середня тривалість без морозного періоду становить близько 155 днів.

Період із середньодобовими температурами повітря вище 00 називається теплим. У середньому він настає 23 березня, а закінчується 15 листопада. На тлі додатних температур вночі можливі заморозки.

Тривалість періодів з температурою 00, 50, 100, 150 відповідно складає 240, 200, 160 та 115 днів.

Сума активних температур вище +100 становить 26000.

Квітень - місяць, коли розпочинається інтенсивне підвищення середніх місячних температур повітря до 15 - 160. У липні температура повітря за місяць досягає найвищих значень 18,5 - 20,50.

Середньорічна кількість опадів становить 527 мм. Розподілення їх по місяцях наведено в таблиці 10.

Таблиця 10. Середньорічне розподілення опадів по місяцях

Місяці

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

За рік

Кількість опадів в мм.

35

29

32

30

49

60

69

61

38

36

47

41

527

В літньо - осінній період випадає до 343 мм опадів. Гідротермічний коефіцієнт за період з температурою вище 100 рівний 1,1 - 1,2.

Як правило максимальна кількість опадів спостерігається в липні, а мінімальна в лютому. В окремі роки і мінімум, і максимум опадів можуть зміщатися на інші місяці. Іноді за місяці не випадає ні міліметра опадів, в інші роки - їх може бути утричі більше норми.

Зимові місяці мало відрізняються один від одного за кількістю опадів, оскільки обложні опади у 80% випадків на дають більше 1 мм за добу. І лише з травня їхня кількість різко зростає: спостерігаються грози, які супроводжують зливи.

Часто разом з дощем в теплий період випадає град, який завдає великої шкоди сільському господарству. Слабкий гард буває майже щоліта і неодноразово. Град розміром до 1 см у діаметрі спостерігається 1 раз на 10 років.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Газова промисловість Росії
У період ринкових реформ галузі паливно-енергетичного комплексу Росії удосконалювалися структурні та управлінські. На відміну від нафтової промисловості, де за період соціально-економіч ...

Витрати діяльності підприємства в умовах ринкової економіки
Становлення і розвиток в Україні ринкової інфраструктури докорінно змінюють економічне, інформаційне і правове середовище функціонування підприємств, сутність їхньої господарської діяль ...

Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.