Основні напрямки підвищення економічної ефективності виробництва соняшнику в ТОВ «Дружба» Вознесенського району
При внесенні добрив під попередник, наприклад озима пшениця, дозу збільшують. Але слід враховувати й те, що це забезпечує підвищення збору зерна попередника на 3.6 ц/га.
На Миколаївській дослідній станції у ланці сівозміни «пар-озима пшениця-соняшник», 40 т гною на 1 га вносять в пару. В середньому 5-річна врожайність озимої пшениці зросла на 0.45 т/га, соняшника на 0.25 т/га. Аналогічно в Донецьких дослідах сільськогосподарської дослідницької станції приріст врожаю соняшника після дії гною склав 0.3 т/га. Але слід врахувати, що приріст врожаю можливий при застосуванні всіх інших елементів технології вирощування, серед яких важливе значення має сівба. Оптимальним строком вважається, коли температура ґрунту досягає 8-12 С°. Ранні (4-6 С° температура ґрунту на глибині 8 см.) і пізні (більш 14-16 С°), строки сівби призводять до зниження врожайності. А при оптимальній температурі врожай отримують стабільний і високий [18.35].
Розглянувши основні напрямки підвищення врожайності соняшника, можна сказати, що найбільш доцільним є застосування органічних добрив. З підвищенням врожайності, собівартість продукції знижується, а трудоємкість навпаки збільшується.
Економічна ефективність інтенсивних технологій визнається порівнянням додаткових виробничих витрат і додатково одержаної продукції і характеризується зростанням окупності додаткових витрат.
Обсяг виробництва та фактори, що зумовлюють зростання врожайності, можна розглядати як фактор підвищення економічної ефективності виробництва соняшника. На основі комплексного використання всіх факторів формується інтенсивна технологія виробництва соняшника.
Подібні статті по економіці
Безробіття
Праця
і земля - два основні джерела багатства, два основні фактори зростання
виробництва, бо всі інші фактори - капітал, організація, інформація - це справа
рук і розуму людини. Тому су ...
Використання трудових ресурсів Західної України
Перехід до ринкової
економіки на сучасному етапі характеризується поступовим зрушенням в структурі
зайнятості населення за галузями, сферами та секторами економіки України. Розглядаючи
проб ...
Еволюція золота та його роль в сучасних умовах
Якщо на перших етапах розвитку товарного виробництва гроші існували як
товар - загальний еквівалент, то гроші і зараз продовжують виконувати функцію
загального еквівалента, хоч зі зміною ...