Коротка характеристика підприємства
Історія закритого акціонерного товариства «Укррічтранспроект» почалось 60 років тому, коли рішенням уряду в 1948 році було утворено Київське відділення Московського Діпрорічтрансу. В липні 1956р. на його базі було утворено Український державний інститут з проектування підприємств річкового транспорту ― «Укрдіпрорічтранс», а з травня 2008 року ― ЗАТ «Український проектно-вишукувальний і конструкторсько-технологічний інститут річкового транспорту «Укррічтранспроект».
Впродовж періоду існування інститут є провідною науково-технічною організацією у визначені та формуванні будівельної політики на річковому транспорті, розробці науково обґрунтованих транспортних схем, стратегій та генеральних схем розвитку річкового транспорту.
Різноманітні об’єкти річкового транспорту ― річкові порти та причали, суднобудівельні та судноремонтні заводи, бази технічного обслуговування флоту, річкові судноплавні канали, а також підводні переходи трубопроводів різного призначення та кабелів, міські набережні, берегові укріплення розчищення річок, інженерна підготовка територій із застосуванням засобів гідромеханізації, об’єкти житлово-цивільного призначення в Україні, Молдові та в Республіці Білорусь ― такий обширний профіль Укррічтранспроекту.
На всіх етапах розвитку, проектуючи складні споруди, інститут був ініціатором впровадження багатьох технічних рішень, розроблених та здійснених вперше в державі, що забезпечували не тільки значну економію коштів, але і нову якість. Неодноразово інститут брав участь у виставках досягнень народного господарства і нагороджувався відповідними нагородами. Передові розробки захищені 29 авторськими свідоцтвами.
Одним з визначених об’єктів останніх років, запроектованих інститутом, є відновлення глибоководного суднового ходу Дунай-Чорне море, перший етап якого введено в дію 2004 року.
З 2004 року в інституті впроваджена та сертифікована система управління якістю на основі стандартів ISO 9001-2000. Інститут визначений Регістром судноплавства України, на що має Свідоцтво про визначення.
Інститут є базовою організацією Мінрегіонбуду України з науково-технічної діяльності в сфері будівництва на річковому транспорті та базовою організацією Мінтрансзв’язку України з стандартизації в галузі річкового транспорту і приймає участь у створені національної бази нормативно-правових документів державного та галузевого рівня, в тому числі проектів законів, підзаконних актів, стандартів і норм.
Основні напрямки діяльності ЗАТ «Укррічтранспроект»
Закрите акціонерне товариство «Укррічтранспроект» виконує комплекс робіт, пов’язаних з річковим та морським транспортом, водогосподарським, житловим, промисловим та іншими видами будівництва, а саме:
. Інженерні вишукування:
· Інженерне ― геологічні, гідрогеологічні;
· Топографо-геодезичні;
· Гідрологічні, гідрометричні;
2. Проектування:
· Гідротехнічних споруд і спеціальних споруд річкового і морського транспорту (причали, греблі, шлюзи, суднопідіймальні, берегоукріплювальні та захисні споруди, міські набережні, регулювання русел річок, мости тощо);
· Водогосподарські канали;
· Інженерний захист територій від затоплення та підготовлення, в тому числі гідро механізованим способом;
· Споруд водозабезпечення;
· Електропостачання об’єктів проектування;
· Об’єкти житлового, промислового та цивільного будівництва;
4. Технічна допомога,консультативні та інформаційні послуги;
5. Розробка правил експлуатації об’єктів;
. Розробка паспортів портів і паспортів технічного стану споруд, в тому числі і гідротехнічних;
. Авторський нагляд за будівництвом;
. Експертиза проектів;
. Створення національної бази нормативно-правових документів державного та галузевого рівня.
Талановиті фахівці інституту прагнуть в кожному своєму проекті досягти вершин інженерної досконалості, і навіть звичайний будинок перетворити на маленьке архітектурне диво.
З історії створення проекту «Глибоководний судновий хід Дунай-Чорне море»
Інститут займається проблемою судноплавства на річці Дунай з 1992 року. На той час канал Прорва почав функціонувати з перервами в навігації і практично всі транзитні вантажні потоки, які проходили через українську дільницю ТК у сполучені море-ріка, пішли через румунські канали. Крім того, судна, що йшли в українські порти через Румунський канал, почали зазнавати дискримінаційних дій з боку румунської сторони щодо розміру канального збору.
Подібні статті по економіці
Житлове будівництво в Україні
Проблема
забезпечення населення житлом, як на початку 90-х років XX ст. так і нині,
належить до найгостріших соціально-економічних проблем в Україні. Наша країна
має потребу у функціону ...
Формування недержавного сектору економіки на прикл приватизації
На сучасному етапі стан економіки України
характеризується спадом виробництва, збільшенням бюджетного дефіциту,
поглибленням кризи неплатежів та соціального розшарування населення. Еконо ...
Витрати основної діяльності залізничного транспорту
Економічний аналіз є конкретною методологічною дисципліною. Ґрунтуючись
на матеріалах інших економічних дисциплін і значною мірою узагальнюючи набуті
студентами знання, він допоможе майб ...