Предмет економічного аналізу
Використання математичних методів в економічному аналізі значно підвищило його якісний рівень: аналіз став глибшим, ґрунтовнішим, оперативнішим, охопив більшу кількість об'єктів, більший обсяг інформації.
Економічний аналіз і технологія виробництва.
Неможливо аналізувати процес виробництва, не розуміючи особливостей технології. Тільки освічений в технології виробництва економіст-аналітик може об'єктивно оцінити результати виробництва, надати рекомендації щодо їх покращання.
Одночасно технологія виробництва потребує постійного удосконалення на підставі даних, отриманих шляхом проведення економічного аналізу.
Отже, економічний аналіз є синтезованою наукою, яка сформувалася на основі диференціації та інтеграції багатьох наук і об'єднала окремі їх елементи. Відповідно, вивчення курсу "Економічний аналіз" дає можливість узагальнити та систематизувати знання за багатьма навчальними дисциплінами, а також використовувати їх в практичній діяльності при управлінні економікою підприємства.
У свою чергу, методичні прийоми і результати економічного аналізу використовуються в багатьох інших галузях сучасної науки.
Резюме.
Аналіз як метод дослідження полягає в уявному розподілі цілого на складові частини та виділенні його окремих сторін, властивостей, зв’язків.
Економічний аналіз як наука є системою спеціальних знань, яка пов’язана з дослідженням причинно - наслідкових зв’язків зміни і розвитку економічних явищ та процесів.
Змістом економічного аналізу є комплексне дослідження всіх сторін діяльності підприємств різної форми власності, обґрунтування правильності і оптимальності виробничих програм на майбутнє, вивчення і вимірювання впливу чинників, причин і резервів, оцінки роботи, узагальнення результатів аналізу, розробка заходів по усуненню недоліків.
У системі управління роль економічного аналізу полягає в перетворенні економічної інформації в таку, що є придатною для прийняття рішень.
Предмет економічного аналізу - причинно - наслідкові взаємозв’язки економічних процесів діяльності підприємств, а об’єктами є економічні результати діяльності господарюючого суб’єкта, фінансовий стан. Платоспроможність, ліквідність, фінансові результати, обсяг виробництва та продажу, собівартість,. Тобто, загальним об’єктом економічного аналізу є господарська діяльність підприємства.
Принципи аналізу:
· принцип науковості;
· принцип системності;
· принцип комплексності;
· принцип періодичності;
· принцип достовірності;
· принцип оперативності;
· принцип дієвості;
· принци ефективності тощо.
Економічний аналіз має тісні взаємозв’язки з такими науками, як економічна теорія, економіка, фінанси, математика, маркетинг, менеджмент, бухгалтерський облік, статистика тощо.
Контрольні питання:
.Суть економічного аналізу.
. В чому полягає зміст економічного аналізу?
. Вказати яке місце в управлінні підприємством займає економічний аналіз.
. Охарактеризувати предмет і об'єкт економічного аналізу.
. Назвати та пояснити принципи економічного аналізу.
. Розкрити взаємозв’язок економічного аналізу з іншими дисциплінами.
Подібні статті по економіці
Управління якістю продукції
В
умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється
за рівнем ефективності виробництва, зумовленої, насамперед, рівнем задоволення
потреб суспільства з найме ...
Загальна характеристика господарської діяльності приватного підприємства ТК Домострой
Метою
дипломної роботи є закріплення одержаних у коледжі теоретичних знань та набуття
практичних навичок фінансової роботи на підприємствах різних форм власності,
уміння аналізувати та ...
Еволюція золота та його роль в сучасних умовах
Якщо на перших етапах розвитку товарного виробництва гроші існували як
товар - загальний еквівалент, то гроші і зараз продовжують виконувати функцію
загального еквівалента, хоч зі зміною ...