Меню сайту

Аналіз фінансового стану підприємства

Внутрішній аналіз проводиться працівниками підприємства. Інформаційна база для Його проведення набагато ширша і включає будь-яку інформацію, циркулюючу всередині підприємства та корисну для прийняття управлінських рішень.

Зовнішній аналіз проводиться аналітиками - сторонніми особами для підприємства, які не мають доступу до внутрішньої інформаційної бази. Його метою є прогнозування ступеня ризику вкладення інвестицій і рівня його доходності. Зовнішній аналіз менш деталізований і більш формалізований.

Виходячи з поставлених завдань та інформаційної бази розрізняють експрес-аналіз і деталізований (поглиблений) аналіз фінансового стану.

Основна мета експрес-аналізу - загальна оцінка майнового стану господарюючого суб'єкта, обсягу і структури залучених ним засобів, його ліквідності та платоспроможності, виявлення основних тенденцій їх зміни.

Експрес-аналіз проводиться за даними фінансової звітності, а отже, орієнтований в основному на зовнішніх користувачів (покупців, кредиторів, інвесторів, акціонерів, постачальників). Такий аналіз здійснюється, як правило, в три етапи

.Проводиться перевірка показників бухгалтерської звітності за формальними і якісними ознаками, наявність усіх необхідних форм і додатків.

. Встановлюється характер змін, які мали місце в періоді, що аналізується, у складі засобів підприємства та їх джерел.

. Здійснюється розрахунок та оцінка динаміки ряду відносних показників (коефіцієнтів), які характеризують фінансовий стан господарюючого суб’єкта.

Практична робота № 1

Тема: методи та прийоми економічного аналізу.

Мета: систематизувати та закріпити теоретичні знання шляхом вирішення практичних завдань.

Студенти повинні знати: сутність та особливості методики економічного аналізу, методику розрахунку показників, які всебічно характеризують економіку підприємства; методи та прийоми аналізу.

Студенти повинні вміти: використовувати часткові показники для визначення результативних показників; визначати розмір впливу факторів на результативний показник; використовувати економіко - логічні методи для визначення аналітичних показників.

Ключові поняття та терміни:

Метод елімінування

Метод абсолютних різниць

Метод ланцюгових підстановок

Метод відносних різниць

Фактор

Резерв

Фондовіддача

Фондомісткість

Рентабельність

Хід заняття.

. Відновлення теоретичних знань: 1.1. Сутність методу елімінування. 1.2. Економічний зміст показників. 1.3. Особливості та умови застосування методу ланцюгових постановок. 1.4 Види факторів. 1.5 Типи моделей.

. Тестування.

. Практична робота.

Методичні рекомендації:

до результативних показників можна віднести: продуктивність праці, обсяг виробництва, прибуток і ін.

метод ланцюгових підстановок використовується для розрахунку впливу факторів в усіх типах детермінованих факторних моделей. В даному випадку ми маємо мультиплікативну чотирьох факторну модель ( У= а*б*с*д).

спосіб абсолютних різниць також базується на прийомі елімінування.

в кінці розрахунків проводимо перевірку: У0-У1= Уум1+Уум2+Уум3+Уум4.(У - результативний показник).

Перейти на страницу: 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Подібні статті по економіці

Інноваційні процеси як шлях динамічного розвитку підприємства
господарювання виробництво нововведення Перехід економіки України до ринкового типу вимагає докорінних змін структури та якості праці, основного та оборотного капіталу, системи фінансів і ...

Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах глобалізаціїних процесів. О ...

Удосконалення форм праці та впровадження науково–технічного прогресу
Вирішальним засобом підвищення ефективності діяльності підприємства ресторанного господарства є вдосконалення форм праці та впровадження науково-технічного прогресу. Саме про вд ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.