Економічна цінність інтелектуальної власності
У результаті вжитих протягом 2011 р. заходів викрито 656 злочинів у сфері комп’ютерних технологій, з яких 205 - у сфері електронних платежів, 162 - у сфері комп’ютерних та Інтернет-технологій, 72- у сфері телекомунікації. До суду направлено 451 кримінальну справу. За 4 місяці 2012 р. у сфері комп’ютерних технологій викрито 401 злочин у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, з яких 113 - у сфері комп’ютерних і Інтернет-технологій, 83 - у сфері електронних платежів, 27 - у сфері телекомунікацій.
Зазначені проблеми 16 квітня 2012. обговорювались на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти «Про стан державного регулювання і управління у сфері розвитку, правової охорони і захисту інтелектуальної власності та інноваційної діяльності в Україні»(в контексті парламентських слухань «Захист прав інтелектуальної власності в Україні: проблеми законодавчого забезпечення та правозастосування» (21 березня 2007 р.), слухань у Комітеті з питань науки і освіти «Інноваційна діяльність в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення» (29 листопада 2012 р.), парламентських слухань «Національна інноваційна система України: проблеми формування та реалізації» (20 червня 2011 р.)), прийняті конкретні рекомендації.
Критична важливість інтелектуальної власності для економіки є зрозумілою і чітко визначеною. На сьогодні інтелектуальна власність становить приблизно одну третину ринкової вартості всіх акцій США, а саме: від 5 до 5.5 трлн доларів. Ця загальна сума дорівнює приблизно 42% ВВП Америки, а також є більшою, ніж ВВП бідь-якої іншої країни світу. Більш того, інтелектуальна власність та її захист є ключовими факторами, що впливають на економічний прогрес у всьому світі.
Широкі міжнародні дослідження та аналіз економіки показали, що економічно потужні форми інтелектуальної власності, що втілюються в інноваціях, є найбільшим фактором збільшення економічного зростання та розвитку. Встановлено також, що захист прав інтелектуальної власності є критичним для розвитку та поширення інновацій. Підтверджено, що прискорення, з яким зростають і модернізуються країни, що розвиваються, тісно залежить від трансферу цих інновацій з розвинутих країн. Показано, що захист прав інтелектуальної власності у країнах, що розвиваються, є провідним чинником визначення збільшення таких трансферів. У багатьох країнах, що розвиваються, відсутність поваги до прав інтелектуальної власності або недбале ставлення до впровадження і дотримання цих прав залишається переважно правилом, аніж винятком. Несформованість національної інноваційної системи, недостатня ефективність системи охорони та захисту прав інтелектуальної власності перешкоджає розвитку інноваційної діяльності, утворенню в Україні цивілізованого ринку інтелектуальної власності.
Подібні статті по економіці
Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр
Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих
підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при
будь-якій формі власності) складають ...
Боргова безпека методологія оцінки та механізми забезпечення
Боргова
безпека підприємства є однією з найважливіших складових фінансової безпеки,
проблема якої стала найбільш актуальною в період світової фінансової кризи
2008-2010 рр. За цих обста ...
Дослідження функціональних стратегій сучасного підприємства
В умовах ринкової економіки сталися кардинальні зміни в
системі управління об'єктів господарювання. У централізованій економіці свобода
вибору постачальників ресурсів і маніпулювання рес ...