Аналіз фінансового стану підприємства
Зниження цього показника, яке відбувалося на підприємстві ТОВ «Гіпрон» за період 2009-2011 рр. із 0,0998 до рівня 0 є негативною тенденцією, адже не менше 20 % поточних зобов’язань підприємство повинно мати змогу погасити в будь-який момент, що в даному випадку не спостерігається.
Отож, період 2009-2011 рр. характеризувався зниженням значення цього показника, що було зумовлено зниженням загальної вартості грошових коштів підприємства з одночасним збільшенням величини поточних зобов’язань. Логіка обчислення коефіцієнту поточної ліквідності (покриття) полягає в тому, що підприємство погашає поточні зобов’язання за рахунок поточних активів. Він дає загальну оцінку ліквідності активів, показуючи, скільки гривень поточних активів підприємства припадає на одну грошову одиницю поточних зобов’язань. Оскільки поточні активи перевищують поточні зобов’язання, то підприємство може розглядатися як успішно функціонуюче. У 2009 році значення коефіцієнту поточної ліквідності становило 0,7157, тобто на підприємстві на 1 гривню поточних зобов’язань припадало 0,7157 гривні поточних активів, при цьому в подальшому показник знижувався до показника 0,7877 пункти у 2010 році та 0,5969 пункти за 2011 рік [27].
Коефіцієнт покриття заборгованості підприємства ТОВ «Гіпрон» суттєво збільшився до рівня 1,1680 пункти. Дане зростання свідчить про зростання фінансової стійкості та фінансової забезпеченості підприємства. Загальний показник покриття заборгованості також зростає із 0,9882 до рівня 1,1812 пункти.
Рівень показників, що характеризують фінансову стійкість і структуру капіталу, свідчать про те, у ТОВ «Гіпрон» переважають власні кошти.
І це дає можливість зробити висновок, що вищевказаний досягнутий рівень показників забезпечував і забезпечує підприємству платоспроможність, вірогідність його безперервного функціонування, як суб’єкта господарювання, без вірогідності можливого банкрутства.
Високий рівень коефіцієнту покриття заборгованості за рахунок дебіторів свідчить про те, що у підприємства високий рівень дебіторської заборгованості. Коефіцієнт покриття заборгованості за рахунок дебіторів зростає до рівня 1,1442 пункти і свідчить про зростання рівня дебіторської заборгованості підприємства ТОВ «Гіпрон».
Здійснивши порівняльний аналіз показників із рекомендованими нормативними значеннями слід відмітити, що більшість показників ліквідності та платоспроможності діяльності підприємства ТОВ «Гіпрон» знаходяться нижче нормативних показників, окрім показника коефіцієнту покриття заборгованості значення якого більше від нормативного показника у звітному році на 3,168 пункти, поряд із цим коефіцієнт покриття заборгованості за рахунок дебіторів більший на 0,1442 пункти нормативного значення рекомендованого показника [27].
Далі дослідимо основні показники фінансової незалежності й стійкості підприємства ТОВ «Гіпрон» (таблиця 2.2)
Аналізуючи показники фінансової незалежності й стійкості ТОВ «Гіпрон» за період 2009-2011 рр. слід відмітити зниження показника коефіцієнт фінансової незалежності (автономії), який знижується із показника 0,2629 пункти до рівня 0,0638 пункти, при цьому показник нижчий за нормативне значення. Це свідчить, що частина власного капіталу в загальній сумі фінансових ресурсів є нижчою 50%, тобто оптимального рівня.
Коефіцієнт мобільності показує на скільки ефективно використовуються оборотні активи, даний показник також знижується на 0,2734 пункти із показника 6,5496 пункти у 2009 році до рівня 6,2762 пункти у звітному 2011 році [27].
Подібні статті по економіці
Формування і реалізація державної політики зайнятості в сучасних умовах на прикладі Харківського регіону
Актуальність теми дослідження. На етапі трансформування економіки
України в ринкову проблеми формування ринку праці набувають статусу першочергових.
У зв`язку з цим виникає необхідність ...
Антимонопольна політика держави і її місце у встановлення сучасних ринкових відносин в Україні
В економічній системі розвинутих країн світу оптимально поєднуються
ринкові важелі саморегулювання народного господарства з державним регулюванням.
Незважаючи на це, економіка цих країн ...
Фінансова стійкість підприємства
З переходом економіки України до ринкових відносин підвищується самостійність підприємств, їх економічна та юридична відповідальність за результати діяльності. Різко зростає значення фінансової стійк ...