Перспективні напрями сімейного бізнесу в Україні
Держава отримає певні вигоди від розвитку сімейного бізнесу, а саме: поповнення бюджету за рахунок податків, вирішення транспортної проблеми (зменшення людей, які добираються на роботу громадським транспортом), зменшення витрат комунального господарства (економія енергоносіїв), послаблення соціальної напруги тощо.
За високого рівня безробіття, інфляції, економічної кризи, нестабільної податкової системи, низького рівня соціального захисту населення доцільно запропонувати такі заходи щодо розвитку сімейного бізнесу:
1) поступово зменшити податковий тягар для сімейних господарств, що займаються бізнесом; переглянути принципи надання податкових пільг. Зниження податкового навантаження буде стимулювати сімейні господарства до виходу з тіньового сектора економіки, що, своєю чергою, призведе до збільшення надходжень до бюджету;
2) всебічно підтримувати розвиток сімейного бізнесу в тих сферах, де не потрібні значні матеріальні ресурси. У цьому ракурсі особливе значення мають сімейні господарства, які працюють у сфері ремонту та інших послуг, на основі матеріалів замовника. Важливо швидко розвивати консультаційні послуги. Без великих витрат швидкий розвиток мережі таких послуг допоможе швидше покращити матеріальний стан багатьом сімейним господарствам.
Висновки
Сьогодні економіка сім'ї - це визнана галузь економічної науки, яка успішно розвивається. Число економічних досліджень сім'ї зростає. Вони впливають на підхід представників інших соціальних дисциплін до цього фундаментального інституту.
На основі проведеного дослідження з’ясовано, що у ХХ столітті окремі аспекти діяльності домогосподарства виступали предметом наукового дослідження представників провідних течій економічної думки, зокрема кейнсіанства (Дж.М. Кейнс, Ф. Модільяні), неокласики (П. Самуельсон, Дж. Колдуел), неомарксизму (К. Дельфі, Е. Зарецькі, Х. Хартманн) та неоінституціоналізму (Р. Поллак, Е. Тоффлер, Дж. Ходжсон), в межах яких були вивчені різні аспекти сутності та життєдіяльності даної господарської одиниці. Важливим етапом у з¢ясуванні мікроекономічних закономірностей розвитку домашнього господарства стало виникнення у 60-тих роках нової економіки домогосподарства (Г. Беккер, К. Ланкастер, Д. Мінсер). Визначено, що сукупність теоретичних розробок у даній галузі формують сучасну економічну теорію домогосподарства.
Особливим науковим проривом у дослідженні домогосподарства стали розробки видатного американського вченого, лауреата Нобелівської премії 1992 року Гарі Беккера, який у своїй фундаментальній праці "Трактат про сім’ю" (1981 р.) дослідив різні аспекти функціонування сім’ї, тим самим поширив економічний аналіз на коло питань щодо життєдіяльності домогосподарства, які раніше не вважалися сферою економічної науки, а саме:
) особливості поділу праці між подружжям;
) аналіз шлюбного ринку;
) значення альтруїзму для добробуту та розвитку сім’ї тощо.
Сім'я є економічною категорією, вона наділена певними функціями, потребами, інтересами. З економічної точки зору, суть сім'ї зводиться до відтворення нового людського життя, продовження роду, виробництва засобів до життя. Основою домогосподарства є сім’я - заснована на шлюбі і кровному зв'язку об'єднання людей, пов'язаних спільністю побуту і взаємною відповідальністю. Принципова відмінність між поняттями "домогосподарство" і "сім'я" полягає в тому, що домогосподарство ширше за своїм складом за рахунок осіб, що ведуть загальне з сім'єю домашнє господарство, але не пов'язані з членами сім'ї відносинами спорідненості.
Сімейне господарство охоплює економічні процеси як на рівні макроекономіки, так і на рівні мікроекономіки, виконуючи такі функції: постачальницьку, виробничу, посередницьку, споживчу, заощаджувальну, інвестиційну. Економічна роль сім’ї у ринковій економіці досить важлива і складна. Сім’я вирішує різноманітні проблеми ведення домашнього господарства, сімейного бізнесу, відтворення робочої сили, забезпечення необхідного рівня споживчого попиту, формування споживчого потенціалу.
Подібні статті по економіці
Форми і системи оплати праці на підприємстві
Темою
курсової роботи є заробітна плата: її сутність, форми і методи оплати праці на
підприємстві.
Актуальність
досліджуваної теми полягає в тому, що сучасна економічна ситуація в Ук ...
Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки
України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і
потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...
Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
Проблеми
досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх
країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів
досягнення зростання економ ...