Історія створення та господарювання ДП «Тростянецьводоканал»
Історія ДП «ТРОСТЯНЕЦЬВОДОКАНАЛ» розпочинається з закладки першої цеглини у 1997 році. Будівництво було затяжним, всього підприємство будувався протягом 12 років. І хоча воно було готове до експлуатації у 2008 році, все ще залишався цілий ряд недоліків, які потім усувалися своїми силами. З моменту запуску заводу він ніколи не працював на повну потужність, його максимальна загрузка була у 2009 році.
Постійні простої були пов’язані з неможливістю придбати якісні інструменти та обладнання. У 2009 році на підприємстві працювало 98 чоловік. Цей рік став для підприємства новою точкою відліку. Це рік, коли підприємство було створене наказом комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» від 16 січня 2009 року №394 на базі майна, що є у комунальній власності територіальної громади селища Тростянець Вінницької області, переданого комунальному підприємству «Вінницяоблводоканал» у користування, та майна комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» (м. Вінниця, вул Київська, 173) (Додаток 1).
Силами «Вінницяоблводоканал» проводилось детальне вивчення ринку видобування води на Україні, можливості розвитку ринку збуту, розглядались реальні перспективи довгострокових програм інвестування у виробництво і сільське господарство. Протягом всього року йшла клопітлива робота спеціалістів заводу по розробці нових стратегій, планів, перспектив розвитку. І тільки у 2010 році «Вінницяоблводоканал» приймає рішення щодо надання перших інвестицій.
Підприємство розпочало політику розвитку, підтримки, навчання і збереження кадрів підприємства. Ключовий стрижень політики даного підприємства- створення сильної команди менеджменту. Матеріальні труднощі, старе устаткування не давали можливості розвиватися. Тільки при підтримці «Вінницяоблводоканалу» з’явилися реальні перспективи реалізації розроблених програм підтримки сільського господарства, розвитку технологічних процесів, реалізація програм контролю якості.
Також була вивчена можливість співставлення професій, проведена переатестація робочих місць, створена служба планово-попереджувальних ремонтів. Як результат, підприємство у 2011 році вперше виходить на повну потужність. ДП «ТРОСТЯНЕЦЬВОДОКАНАЛ» успішно продовжує видобувати воду та очищати її на порядок вище того, який вони видобували в минулому році.
Результатом покращення якості води є політика керівництва підприємства, яка була розроблена в період перекачки води 2010 року, це більш жорсткі вимоги до якісних показників води.
Серед вагових досягнень за 2010 рік варто відмітити, той факт, що завдяки поліпшенню технічних можливостей на підприємстві не було втрат якості сировини, тобто весь об’єм заготовленогї води вдалося зберегти з якісними показниками не нижче 1 класу. Ріст продаж у порівнянні з 2009 роком склав 11,6%, 9106,8 літрів. У жовтні 2010 року реалізовано 2443літрів води. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст склав 20%. З початку 2011 року реалізовано 59472 літрів води. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст реалізації склав 17%.
На ДП «ТРОСТЯНЕЦЬВОДОКАНАЛ» зберігається тенденція співпраці з найпотужнішими водоканалами України, а також у зв’язку із значним підвищенням якості води, що випускається на підприємстві та її конкурентоспроможності, у порівнянні із продукцією провідних водоканалів, як за ціновими так і за якісними параметрами, планується збільшення об’єму прибутків.Продовжується реорганізація виробництва. Підприємство продовжує працювати на рівні проектної потужності.
Подібні статті по економіці
Шляхи зниження собівартості виробництва молока (на прикладі сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Зоря Оржицького району Полтавської області)
Найважливішою галуззю продуктивного тваринництва України є
скотарство, яке постачає незмінні продукти харчування і цінну сировину для
харчової і переробної промисловості. У результаті го ...
Змістово-типологічна характеристика економічної безпеки підприємства (організації)
Незважаючи
на позитивні зрушення в економіці, що відбулися в останні роки, практично кожне
друге підприємство ще залишається збитковим. Проблема збитковості підприємств
та організацій - ...
Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства
собівартість економічний виробничий
Практика
господарювання на ринкових засадах підтверджує істину, що ефективність
будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить на ...