Меню сайту

Управління підприємством. Права та обов`язки підприємства. Статус підприємства та його майно

). Вчасне виконання доручень засновника у межах видів діяльності, визначених цим Статутом;

). Проведення інвентаризації належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку, фінансової звітності та статистичної інформації;

). Дотримання вимог законодавства про державну таємницю;

). Ведення обліку військовозобов'язаних та проведення заходів з цивільної оборони;

). Реалізація у повному обсязі та якісно інших повноважень, покладених на підприємство цим Статутом;

). невід'ємною частиною його діяльності є забезпечення пожежної безпеки на об'єктах підприємства.

Щодо статусу підприємства, то воно є юридичною особою з моменту його державної реєстрації. Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у банку, круглу печатку з власним найменуванням, може мати валютний та інший рахунки в банках, штампи, фірмовий знак, товарний знак, зареєстрований у встановленому законом порядку.

Відповідно до Господарського кодексу України підприємство є унітарним підприємством, єдиним засновником якого є комунальне підприємство «Вінницяоблводоканал» (далі - засновник).

Підприємство наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Підприємство керується у своїй діяльності чинним законодавством України, цим Статутом, а також рішенням засновника та власника (уповноваженого органу з управління майном).

Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством. Підприємство несе відповідальність за зобов'язаннями держави, власника (уповноваженого органу з управління майном) та засновника, як і держава, власник (уповноважений орган з управління майном) та засновник не відповідають за зобов'язаннями підприємства.

Підприємство має відокремлене майно, яке складається з майна, переданого йому засновником, основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображена у самостійному балансі підприємства.

Майно, передане засновником до статутного фонду підприємства, та доходи від його використання є спільною власністю територіальних громад області і закріплюється за ним на праві користування.

Підприємство володіє і користується майном, та використовує відносно нього будь - які дії за згодою або дорученням засновника та власника (уповноваженого органу з управління майном), що не суперечать законодавству України, цьому Статуту, меті діяльності підприємства та рішенням засновника. На зазначене майно може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів підприємства.

Підприємство є користувачем:

). Майна, переданого йому засновником, у тому числі внеску до статутного фонду;

). Продукції виробленої в процесі господарської діяльності;

). Доходів, одержаних від реалізації робіт, послуг та інших видів господарської діяльності;

). Іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законодавством.

Джерелами формування майна підприємства є:

). Внески засновника;

). Доходи від реалізації робіт, послуг, виробленої продукції;

). Кредити банків та інших кредиторів;

). Інші джерела, що не заборонені законодавством.

Право розпорядження майном (відчуження, дарування, обмін, здача в довгострокову фінансову оренду, тощо) підприємство здійснює тільки за наявності рішення уповноваженого органу з управління майном та засновника.

Підприємство, відповідно до чинного законодавства, здійснює користування землею, іншими природніми ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства є прибуток, амортизаційні відрахування, кошти, одержані від підприємств, організацій, громадян, та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення і кредити.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Автоматизована система обліку кадрів на підприємстві
Функціонування будь-якої системи управління пов’язано з циркуля-цією в ній інформації. Будь-який процес управління - перш за все, інфор-маційний процес, який передбачає виконання ...

Аналіз діяльності ВАТ Люботинський хлібозавод
хлібозавод пшеничний номенклатура Навчально-виробнича практика на харчових підприємствах є основоположною в підготовці висококваліфікованих фахівців, адже це одна з найважливіших програм ...

Вимір і забезпечення підвищення якості і конкурентоспроможності продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, обумовленої в першу чергу ступенем задоволення потреб суспільства з на ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.