Фінансові розрахунки з постачальниками, посередниками та кінцевими споживачами
Джерелами інформації для поведінки аудиту розрахунків постачальниками, покупцями з замовниками, дебіторами і кредиторам є:
регістр синтетичного обліку, і звітність (баланс (ф. № 1), головна книга).
регістри синтетичного і аналітичного обліку розрахунків.
Первинні документи з обліку розрахунків (накладні, рахунків-фактури, договору ЄС і ін.).
Ці основні питання аудитор повинен вивчити, обрати оцінку, висловити судження в аудиторському ув'язненні й зробити пропозиції щодо виявленими порушення і відступів від встановлених правил обліку.
Для цілей перевірки структура внутрішнього контролю то, можливо подразделена на контрольну середу, систему бухгалтерського обліку, і процедури контролю. У результаті проведення комплексної оцінки коштів внутрішнього контролю отримують аудиторські докази. Одержання аудиторських доказів регулюється правилом (стандартом) №5 «Аудиторские докази».
Контрольна середовище включає філософію менеджменту і стиль роботи, організаційну структуру організації, діяльність вищого керівництва, внутрішній аудит, розподіл повноважень і персональної відповідальності, управлінські методи контролю виконання операцій, дуже обурює, різноманітні чинники, впливають ззовні на практичну діяльність (наприклад, перевірки зовнішніми контролюючими структурами). Відзначено, що підвищену увагу керівництво до організації внутрішнього контролю є вирішальний чинник його ефективності, оскільки фактично визначає ставлення всіх співробітників контролю і це створює сприятливі умови до роботи служби внутрішнього аудиту.
Найважливішою характеристикою контрольної середовища є така поділ обов'язків і відповідальності гілок, у якому неможливо суміщення функцій, що дозволяє співробітнику приховати помилку чи спотворити інформацію. Що стосується аудиту договірних зобов'язань з постачання та операцій із реалізації продукції це, вони повинні бути чітко розмежовані:
роботу з покупцем, укладати договори, вивчення перспектив подальшого співробітництва;
відвантаження товарів хороших і виконання договірних зобов'язань;
свій відбиток у обліку операцій із реалізації;
контролю над станом заборгованості.
Система бухгалтерського обліку включає правил і принципи ведення бухгалтерського обліку, і ведення дисконтних регістрів, встановлених для ідентифікації, збору, аналізу, класифікації, відображення в обліку і звітності скоєних операцій.
Процедури контролю - це спеціальні перевірки, проведені персоналом, створені задля запобігання, виявлення та виправлення помилок, і спотворень інформацією системі бухгалтерського обліку. Вони припускають наявність ефективних процедур санкціонування, документування, фактичний контролю над отгрузками і оплатами і здійснення незалежних перевірок.
Оцінка системи внутрішнього контролю передбачає два етапу:
загальне ознайомлення з системою внутрішнього контролю;
оцінку надійності системи внутрішнього контролю.
У першому етапі аудитор повинен мати загального уявлення підходи керівництво до організації внутрішнього контролю розрахункових операцій із постачальниками і покупцями. До того ж організаційну структуру внутрішнього контролю, наявності і характері внутрішніх зв'язків і механізм виконання рішень керівництва лише на рівні виконавців, методах розподілу і персональної відповідальності, процедурах внутрішнього контролю, доступі до документації, функціях внутрішніх аудиторів, можливих видах помилок. Отриману інформацію про систему внутрішнього контролю доцільно документувати як блок - схеми, що містить інформацію про розмежування обов'язків, санкціонуванні операцій, процедурах обліку й контролю. Документирование системи внутрішнього контролю дозволяє аудитору попередньо встановити сильні й слабкі боку контролю, що є важливою задля її подальшого дослідження.
Подібні статті по економіці
Інноваційні напрями регіонального розвитку
У
сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім
каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент
конкуренції.
Сьогодні
Україна пережива ...
Дослідження напрямків підвищення ефективності управління системами оплати праці робітників підприємства
Залізничний транспорт є найрозвинутішим в Україні. Перевагами цього виду
транспорту є велика розгалуженість та низькі тарифи. Пропускна спроможність залізничної
мережі значно перевищує п ...
Економічний аналіз діяльності ЗАТ Одесавинпром
Економічний аналіз на відміну від інших видів аналізу
відноситься до абстрактно-логічних методів дослідження економічних явищ.
Економічний аналіз означає виділення окремих показників
...