Фінансові розрахунки з банківськими установами
). своєчасне і правильне проведення необхідних розрахунків як шляхом безготівкових перерахувань, так і готівкою;
). повне й оперативне відображення в облікових регістрах наявності і руху коштів і розрахункових операцій;
). дотримання діючих правил використання коштів по призначенню відповідно до виділених лімітів фондами і кошторисами;
). організація і проведення у встановлений термін інвентаризацій коштів і стану розрахунків, вишукування можливостей недопущення виникнення простроченої дебіторської і кредиторської заборгованості;
). контроль за наявністю і схоронністю грошей у касі, на розрахунковому й іншому рахунках у банках;
). контроль дотримання розрахунково-платіжної дисципліни, своєчасності перерахування сум за матеріальні цінності, а також коштів отриманих у порядку кредитування.
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
Отже, основною діяльністю ДП «ТРОСТЯНЕЦЬВОДОКАНАЛ» є виробництво питної та технічної води для підприємств, організацій та населення Тростянця.
Характеризуючи організаційну структуру управління підприємством, можна визначити 5 елементів організації його управління, що визначаються департаментами: фінансовий, комерційний, якості та екології, виробничий та технічний, а також департамент по персоналу. На чолі кожного з них стоять певні керівні особи, підзвітні Генеральному директору. Слід зазначити, що на підприємстві жорсткий рівень централізації управління.
Узагальнюючий висновок аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства за три останні роки 2009 - 2011рр. можна зробити такий - протягом останніх трьох років на підприємстві склалася позитивна тенденція розвитку, про що свідчать як абсолютні прирости, так і темпи зростання майже всіх показників.
Сукупність всіх позитивних факторів, що впливають на виробничий процес дали в результаті значне зростання обсягів виробництва, і як наслідок загальне фінансове піднесення, збільшення розмірів середньомісячної заробітної плати тощо.
Роблячи оцінку платоспроможності та фінансової стійкості ДП «ТРОСТЯНЕЦЬВОДОКАНАЛ» можна помітити позитивні тенденції. За період 2009 - 2011 роки показники ліквідності росли, а фінансової незалежності - залишався стабільним. Хоча показники за своїм абсолютним значення знаходяться далеко від теоретичного нормативу, все одно досить помітна позитивна тенденція. Щодо коефіцієнта співвідношення залучених і власних коштів, то у період з 2009 по 2011 роки він зростав, що говорить про збільшення загальної суми заборгованості підприємства.
Стосовно трудових ресурсів бачимо наступну картину, чисельність майже всіх категорій працівників підприємства мала тенденцію до зменшення. При цьому, скорочення штату відбувалось як за рахунок робітників, так і за рахунок ІПТ та працівників непромислової групи.
Однак з допомогою «Вінницяоблводоканал» підприємство сподівається на проведення активної модернізації виробництва, а також зміцнення сировинної бази за рахунок довгострокового співробітництва з сільгоспвиробниками з реалізації програмводи. Основним завданням підприємства є випуск високоякісної води, конкурентоспроможної на ринках району та області.
Подібні статті по економіці
Формування прибутку промислового підприємництва
В Україні відбуваються глибокі економічні перерви, обумовлені
поверненням країни в річище загальних процесів світового розвитку. Йде корінна ламка старого механізму керування
економікою, ...
Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна
частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має
назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається
з 3-х підрозділів. В ...
Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення
Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт,
що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...