Методи державного регулювання інновацій
Технопарки можна розглядати з декількох точок зору. По-перше, як особливий вид вільної економічної зони, у якій розробляється наукомістка продукція та формуються нові кадри. З цього боку технопарк відповідає вимогам до основних процесів, що відбуваються в світовій економіці.
По-друге, наука дає стимул розвитку бізнесу, головним чином малого, що дозволяє говорити про технопарки, як про форму підтримки малого підприємництва, розвиток якого дозволяє вийти на якісно нову ступінь суспільного відтворення.
По-третє, саме в технопарках наука отримує фінансові та інші додаткові можливості для проведення фундаментальних і прикладних пошуків і стає менш залежною від держави [8].
Створення технопарків в Україні - проходження по шляху, який створили високорозвинені країни, що віддали свій технологічний розвиток у руки високоінтелектуального венчурного бізнесу. З прийняттям Закону України, яким визначені правові та економічні норми інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків, дана легальна свобода інвестиційної й інноваційної діяльності технопарків в Україні. Але негайних результатів діяльності наукових парків у нашій державі, безумовно, очікувати не можна. Технопарки лише створюють основи нової наукомісткої економіки, умови для прориву на світовий ринок високих технологій. Необхідно ще грамотно
Результати діяльності Технологічних парків зображено на рис. 2.2.
Рис. 2.2 − Показники діяльності Технологічних парків [16].
Інноваційна діяльність тісно пов'язана із транснаціональним рухом товарів та капіталів, у тому числі інноваційних. Україні потрібно проводити політику імпорту нових технологій та експорту готової інноваційної продукції. Для успішного вирішення цих питань державі необхідно запроваджувати заходи регулювання митних податків, які здебільшого встановлюються на імпортні, а у деяких випадках і на експортні товари.
Подібні статті по економіці
Американський неолібералізм. Монетаризм
Монополізація економіки,
виникнення державно-монополістичної форми власності, усесвітня економічна криза
20 - 30-х рр. Поставили під сумнів основні постулати ортодоксального
неокласицизму. ...
Шляхи підвищення прибутковості підприємства
Управлінський облік передбачає створення детальної класифікаційної схеми
витрат. Керівник або власник підприємства повинен знати, скільки буде коштувати
виробництво тієї чи іншої продукц ...
Аналіз діяльності ВАТ Стахановский завод феросплавов
В
ході проходження практики були пройдені такі основні етапи як:
- отримання
перепусток, інструктаж з техніки безпеки, отримання інд і виділеного завдання;
- ознайомлення
...