Аналіз та планування виробничих показників діяльності підприємства
Згідно зі стратегією України щодо інтеграції до ЄС, у Міжнародному аеропорту «Харків» протягом останніх років вживалися заходи до підвищення якості послуг та збільшення виробничих потужностей. В МА «Харків» діє інтегрована система менеджменту, сертифікована за стандартами ІSO 9001:2000 та ІSO 14001:2004. Сучасне обладнання з обслуговування пасажирів та багажу повністю відповідає вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) щодо забезпечення авіаційної безпеки.
Пропускна здатність понад 1600 пас./годину, а запланований пассажиропоток - 800 тис. осіб на рік, хоча варто відзначити, що працюючи цілий рік на піку завантаженості аеропорт зможе приймати 2 млн. людей на рік.
Площа аеропорту більше 20 тис.кв.м. Складається з трьох терміналів. Основний (новий) термінал розділений на дві частини (для внутрішніх і міжнародних рейсів) і VIP-термінал (реконструйований старий). Є також реверсний термінал, який буде працювати під час Євро 2012. Його пізніше перепрофілюють у ангар для приватних літаків. Єдина злітно-посадкова смуга сягає майже 2,5 км, що дозволяє аеропорту приймати і відправляти всі средньомагістральні повітряні судна.
Новий термінал аеропорту, на момент готовності 65%. Оснащений багатьма ресторанами та магазинами, включаючи Duty Free, і іншими додатковими сервісами. У аеровокзалі знаходиться велика стоянка.
У харківському аеропорту функціонує єдина на території України сучасна система обробки багажу (BHS), продуктивність якої - 960 одиниць багажу/ годину для міжнародних рейсів і 600 одиниць багажу/годину для внутрішніх рейсів. Відмінна особливість BHS - мобільність, яка передбачає здатність до розширення, створення додаткових пунктів реєстрації, терміналів прибуття. За поставку і повну інтеграцію інформаційно-технологічних рішень в основному (новому) терміналі відповідає провідний оператор інформаційних і телекомунікаційних рішень для авіаіндустрії SITA. Основний термінал обладнаний необхідною кількістю каналів пропуску прикордонної та митної служб, контролю авіабезпеки, пристосуваннями для зручного пересування по терміналу осіб з обмеженими можливостями.
Авіаційним комунальним підприємством "Міжнародний аеропорт Харків" у 2010р. відправлено 27,4 тис. пасажирів, у т.ч. в міжнародному сполученні - 20,0 тис. Порівняно з відповідним періодом минулого року відправлення збільшились в 1,7 р., у міжнародному сполученні - в 1,8 р.
З аеропорту виконують регулярні перевезення такі авіакомпанії: «UTair», «Австрійські авіалінії», «Armavia», «Роза вітрів», «Дніпроавіа», «Грузинські авіалінії», «Хорс», «TAM Air», «Аеросвіт», «МАУ».
Аеропорт надає послуги авіаційного та неавіаційного характеру.
Основними є авіаційні послуги, а саме:
обслуговування пасажирів, обробка багажу, пошти, вантажів;
наземне обслуговування повітряних суден.
Неавіаційна діяльність:
оренда;
комунальні послуги;
послуги готелю;
телекомунікаційні послуги;
Перспективність подальшого розвитку аеропорту передбачає зріст транзитних напрямків перевезень, забезпечення європейського рівня обслуговування, впровадження нових видів послуг неавіаційної діяльності.
Подібні статті по економіці
Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов
Сьогодні
сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України
перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл
останнім часом особливо з ...
Витрати виробництва, їх критерії та класифікація
Актуальність
даного дослідження полягає в тому, що підприємства в процесі своєї діяльності,
здійснюваної на основі комерційного розрахунку та самофінансування, здійснюють
матеріальні і ...
Ефективність використання оборотних коштів підприємства і шляхи її підвищення
кошти управління
Господарсько-підприємницька
діяльність неможлива без оборотних коштів. У процесі управління підприємством
дуже важливо правильно визначити потребу в оборотних коштах. Вел ...