Резерви збільшення доходу внаслідок зниження витрат міжнародного аеропорту «Харків»
ВИСНОВКИ
Згідно з Законом України “Про підприємства” в умовах ринкової економіки підприємства здійснюють свою діяльність з метою отримання відповідного доходу (прибутку).
Отримання доходів - виручки від реалізації продукції (робіт послуг) - свідчать про те, що продукція підприємства знайшла свого споживача, що вона відповідає вимогам попиту ринку за ціною, якістю , іншими технічними, функціональними характеристиками та властивостями.
Отримання доходів створює основу для самофінансування підприємства за умови, що їх розмір достатній для покриття витрат підприємства з реалізації товарів та інших видів діяльності, виконання зобов’язань перед бюджетом на утворення чистого прибутку.
Розмір отриманих доходів визначає економічну стратегію підприємства з питань управління матеріальними ресурсами та витратами, персоналом підприємства і оплатою його праці. Податковою, інвестиційною, дивідендною політикою підприємства.
Водночас можливості підприємства щодо успішного продажу і своєї продукції (товарів, послуг) і отримання доходів залежать від ефективності організації торговельно-технологічних процесів, ступеня використання наявного ресурсного потенціалу, раціональності здійснених витрат тощо.
З моменту створення Міжнародного аеропорту «Харків» основними видами його діяльності є обслуговування авіаційного транспорту, ремонт цивільних літаків, гелікоптерів, їхнього оснащення й авіаційних двигунів. Аеропорт може виконувати будь-який вид ділової або комерційної діяльності, який дозволений в Україні, у тому числі надання готельних послуг та утримання підприємств державної торгівлі. У рамках, передбачених законодавством України, Міжнародний аеропорт «Харків» має право незалежно виконувати усі види зовнішньоекономічної діяльності, дозволені законодавством України, як в Україні, так і за її межами. Враховуючи те, що усі послуги Міжнародного аеропорту «Харків» мають позитивну маржу на покриття (сукупна маржа дорівнює 12 520 975 грн.), а також те, що сукупна виручка від реалізації послуг складає 24 470 488 грн., а постійні витрати - 4 063 415 грн., можна зробити висновок, що виручки від реалізації кожного з продуктів достатньо щоб покрити постійні витрати і приносити прибуток (12 520 975 грн. > 4 063 415 грн.).
Здійснивши аналіз фінансової діяльності Міжнародного аеропорту «Харків» TOB «Нью системс AM» за допомогою показників рентабельності, фінансової стійкості та ліквідності, варто зауважити, що незважаючи на складну ситуацію на ринку авіаційного обслуговування аеропорт має гарні результати роботи і не поступається на ринку авіаційного обслуговування іншим аеропортам. Також можна сказати, що за рахунок збільшення обсягу реалізації продукції збільшився чистий дохід аеропорту на 70,2%. Також збільшилась собівартість продукції на 70,4%. На 68% збільшився валовий прибуток, це пов'язано з меншим ростом собівартості продукції порівняно з ростом чистого доходу від реалізації.
Міжнародний аеропорт «Харків» має достатній рівень розвитку інвестиційної діяльності і на даному етапі він потребує завершення проекту «Будівництво аеровокзального комплексу «Міжнародного аеропорту Харків»», також він досить вдало проводить інноваційну політику, що дає йому змогу конкурувати на ринку авіа обслуговування та займати одну з лідируючих позицій. Маркетингові дослідження показали, що потік споживачів аеропорту постійно зростає, вимагаючи від TOB «Нью Системс AM» більш гнучкої політики по відношенню до попиту клієнтів. Аеропорт майже повністю вдовольняє потреби ринку авіаційного обслуговування. Вдалий маркетинг призводить до щорічного збільшення об'ємів пасажирів та рейсів.
Подібні статті по економіці
Управління доходами торговельного підприємства від операційної діяльності (за матеріалами ТОВ Боярські Ряди, м. Боярка)
Умови
формування ринкових відносин в Україні, що пов’язані з динамічністю зовнішнього
середовища, зниженням купівельної спроможності населення, загостренням
конкурентної боротьби, потре ...
Аналіз та характеристика діяльності ВАТ Львівхім
Метою
виробничої практики з фаху є розвиток навичок та вмінь
інформаційно-аналітичної, проектно-дослідницької, діагностичної, інноваційної
та консалтингової діяльності для вирішення при ...
Господарський механізм
Економіка являє собою сукупність
процесів виробництва, розподілу, обміну і накопичення матеріальних благ і
послуг. Трудова діяльність у суспільному виробництві здійснюється в порядку
повно ...