Меню сайту

Планування чисельності працівників і фонду заробітної плати

(

Додаток № 10,11,12,13)

Окреслюючи цілі та напрямки розвитку діяльності товариства, його керівництво повинно визначити необхідні для їх реалізації ресурси, в тому числі трудові.

Планування трудових ресурсів на діючому підприємстві починається з оцінки їх наявності. Остання передбачає інвентаризацію робочих місць, виявлення кількості працюючих по кожній операції, що забезпечує реалізацію кінцевої мети - створення продукції. Аналіз і подальші розрахунки проводяться за категоріями працюючих (робітники, керівники, спеціалісти, службовці), а по кожній з них - за професіями, спеціальностями, розрядами.

Визначення планової чисельності персоналу залежить від специфіки підприємства, особливостей його функціонування.

Зокрема на ВАТ "Бердичівський пивоварний завод" чисельність персоналу на плановий рік розраховується на підставі використання потужності підприємства, існуючого обладнання та устаткування, норм обслуговування.

При встановленні чисельності управлінського персоналу керуються типовими штатними розкладами, розробленими наукою управління та практикою в тій чи іншій сфері діяльності.

Додаткова потреба персоналу на плановий період виявляється на основі співставлення його фактичної наявності та потреби на плановий рік за окремими професіями та кваліфікаціями. Вона розраховується як очікуваний приріст, з урахуванням компенсації зменшення (вихід на пенсію, призов до армії і т. ін.), заміни практиків спеціалістами тощо.

Оплата праці - будь-який заробіток, обчислений, як правило, в грошовому виразі, який за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу або надані послуги.

Мінімальні гарантії в оплаті праці та компенсації гарантовані чинним законодавством і положеннями колективного договору. Колективний договір є правовим актом, що регулює виробничі, трудові і соціально-економічні відносини між адміністрацією і працівниками на основі взаємного узгодження інтересів сторін.

Колективний договір укладений у відповідності з чинним законодавством, Галузевою угодою між Комітетом харчової промисловості України та Центральним Комітетом профспілок працівників агропромислового комплексу України на 2003 - 2004р.

Фонд оплати праці на підприємстві формується з урахуванням результатів виробничої діяльності, рівня середньої заробітної плати по підприємству та індексу цін на споживчі товари і послуги. Підприємство самостійно виходячи із фінансових можливостей визначає форми, системи, розміри оплати праці.

На бердичівському пивзаводі застосовують погодинно-преміальну та відрядно-преміальну системи оплати праці.

Оплата праці здійснюється незалежно від складності і умов виконання роботи, кваліфікації працівників на основі тарифних ставок і посадових окладів.

Розмір мінімальної тарифної ставки робітника, який виконує роботу, що не вимагає кваліфікації, за повністю виконану норму праці (обсяг робіт) не може бути менше за 140 грн.

Керівникам, спеціалістам та службовцям встановлюються посадові оклади. Для окремих категорій працівників підприємство самостійно встановлює мінімальні тарифні ставки. Мінімальні гарантовані розміри місячних посадових окладів для керівників, спеціалістів та службовців розписуються в штатному розкладі підприємства.

За тарифними ставками і посадовими окладами визначається основна заробітна плата. Додаткова заробітна плата складається з доплат і надбавок.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Визначення економічної ефективності використання нового екскаватора
Науково-технічний прогрес (НТП) - це процес розвитку і удосконалення засобів і предметів праці, технологій і форм організації виробництва на основі досягнень науки і техніки. Здійснен ...

Еластичність попиту по ціні та по доходу та її зміни
В сучасних умовах вивчення реакції ринку на господарську діяльність підприємств дозволяє упорядковувати розвиток ринкових відносин, зробити їх менш стихійними і більш передбачуваними. Н ...

Дослідження функціональних стратегій сучасного підприємства
В умовах ринкової економіки сталися кардинальні зміни в системі управління об'єктів господарювання. У централізованій економіці свобода вибору постачальників ресурсів і маніпулювання рес ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.