Меню сайту

Розвиток інноваційної діяльності в Донецькій області

Також здійснюють спільні дослідження, обмін досвідом та результатами науково-дослідних робіт з науковими установами суб’єктів Російської Федерації Інститут прикладної математики і механіки НАН України , Інститут економіко-правових досліджень НАН України, Донецький національний університет, Донецький національний технічний університет, Приазовський державний технічний університет та ін.

Інноваційному розвитку регіону сприяє активна співпраця облдержадміністрації з міжнародними програмами і проектами технічної допомоги. У поточному році продовжено активну співпрацю з Німецьким бюро технічного співробітництва (GTZ) у рамках програми «Сприяння економічному розвитку та зайнятості» щодо реалізації спільних проектів «Сприяння розвитку винахідницького та раціоналізаторського руху як інструменту модернізації виробництва та підвищення конкурентоспроможності продукції» та «Сприяння залученню творчої молоді до наукової діяльності з метою формування економіки знань». В 2011 році буде продовжено співробітництво за напрямками «Енергозбереження», «Житлово-комунальне господарство», «Транспорт та логістика».

У 2010 році було підписано Протокол щодо співробітництва між Проектом Європейської комісії «Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні», Донецькою облдержадміністрацією та Донецькою обласною радою, метою якого є підтримка інноваційної політики на регіональному рівні. В рамках зазначеного Проекту відбулись семінари «Регіональна інноваційна політика в України та Європейському Союзі: досвід розробки та реалізації», «Комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності: механізми і практика».

Подальший розвиток інноваційної діяльності в Донецькій області має сприяти структурним перетворенням економіки регіону, нарощуванню обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, зменшенню залежності підприємств від кон'юнктури на зовнішніх ринках, розвитку внутрішнього ринку, формуванню ефективних механізмів підтримки науково-технічної та інноваційної діяльності, застосуванню енергозберігаючих технологій, впровадженню новітніх екологічно безпечних технологій.

З метою подальшої реалізації державної інноваційної політики на регіональному рівні, створення умов для більш раціонального використання науково-технічного та виробничо-ресурсного потенціалу області, забезпечення ефективної реалізації Програми науково-технічного розвитку Донецької області на період до 2020 року необхідно:

• Визначити перелік пріоритетних науково-технічних проектів і розробок та всіляко сприяти їх подальшій комерціалізації та впровадженню.

• Сприяти розвитку та мотивації наукової діяльності молодих учених Донецької області.

• Забезпечити активізацію взаємодії органів виконавчої влади всіх рівнів задля ефективного вирішення питань інноваційного розвитку.

• Сприяти активізації міжнародного та міжрегіонального співробітництва у сфері науково-технічної діяльності в рамках існуючих Угод. Концепція інноваційного розвитку освіти регіону.

ВИСНОВОК

В Україні за результатами аналізу відстежується тенденція поступового зниження інноваційної діяльності. Серед основних критеріїв, що свідчать про незадовільний стан інноваційної діяльності в Україні, виділені наступні: зменшення витрат на науку та науково-технічні дослідження; низький рівень експортабельності та конкурентоспроможності товарів та послуг; обсяги оновленої продукції характеризуються тенденцією скорочення.

За цих умов доцільним стає вивчення теоретичних основ стимулювання інноваційної активності працівників підприємств як основного джерела інновацій та особливостей державної підтримки інноваційної діяльності. Підхід сучасних компаній до стимулювання праці в інноваційному процесі визначається двома головними моментами - прагненням максимально активізувати творчу особливість і направити цю активність на досягнення конкретного економічного результату.

Серед основних методів стимулювання інноваційної діяльності виділено такі: організаційні й адміністративно-примусові методи та методи економічного й морального стимулювання. Принципово важливим є використання всіх груп методів стимулювання інноваційної діяльності в комплексі.

Зроблені рекомендації щодо організації ефективної системи стимулювання на українських підприємствах та з боку українського законодавства. При цьому заходи для стимулювання інноваційної діяльності повинні утворювати цілий комплекс взаємозалежних заходів, що заохочують винахідницьку і раціоналізаторську діяльність, комерціалізацію винаходів як об’єктів права інтелектуальної, у т.ч. промислової, власності й інноваційне підприємство в цілому.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Управління конкурентоспроможностю підприємства ресторанного господарства в умовах глобалізації
Актуальність теми. З розвитком ринкових відносин відбувається становлення і формування конкурентного середовища в національній економіці. Підвищення жорсткості методів та форм проявленн ...

Аналіз діяльності компанії Фенікс
При переході української економіки на ринкові відносини основні завдання функціонування підприємств вирішувалися в рамках централізованого управління. Виробничо-фінансовий план підприєм ...

Економічне обґрунтування проекту цеху по виробництву вітамінізованої сметани
У даній курсовій роботі обґрунтована економічна ефективність технічних рішень і виконано всі необхідні економічні розрахунки. Розрахунок проведено для продукту під назвою "Вітамініз ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.