Меню сайту

Перспективи залучення іноземного капіталу

Найбільші обсяги інвестицій надходять з таких країн, як США (19%), Кіпр (9,5%), Російська Федерація (9,0%), Австрія (8,9%), Великобританія (6,2%), Швейцарія (4,7%), Нідерланди (4,4%), Німеччина (3,4%).

Значні обсяги іноземних інвестицій спрямовуються у такі галузі, як харчова промисловість - 15,7%, торгівля - 15,6%, фінансова діяльність - 8,5%, машинобудування - 8,0%, транспорт - 7,6%, металургія та обробка металу - 5,4%, операції з нерухомістю - 4,6%, хімічна і нафтохімічна промисловість - 4,1%, інші - 30,5%.

На сьогодні Україна стала більш привабливою для іноземних інвесторів, оскільки рівень віддачі від інвестицій є досить високим. В деяких галузях економіки рівень прибутку від інвестицій значно перевищує рівень прибутку у відповідних галузях країн Західної Європи. Через це все більш активізуються процеси на ринку злиття та поглинання. Як і у 2010 році, предметом підвищеної зацікавленості іноземних стратегічних інвесторів є підприємства, які здійснюють фінансову діяльність, насамперед, банки. [33; С. 20].

В умовах фінансової кризи, виявляються суперечливі процеси і тенденції в росту обсягу іноземних інвестицій. Проте, їхня доцільність для економіки України очевидна - вона диктується тим, що її реструктуризація вимагає значних інвестицій, що за рахунок власних джерел покривати не вдається. Звідси кредити Міжнародних фінансових організацій та Світового банку, окремих держав і приватних фірм, розширення практики спільних з іноземним капіталом підприємств, залучення іноземного капіталу в будівництво важливих для країни об'єктів, поліпшення виробничої і соціальної інфраструктури.

Усе це приводить до необхідності створення в країні визначених привабливих умов для іноземних інвесторів, тобто створенню хоча б відносного сприятливого для них інвестиційного клімату.

На даний час для залучення іноземних інвестиції в Україну існує ряд проблем, основні з них такі: - політична та економічна нестабільність;

недосконалість та протиріччя законодавчої бази;

відсутність прозорості в банківській системі;

недостатній розвиток небанківських фінансових установ;

недостатній рівень гармонізації національних стандартів з європейськими та міжнародними.

корумпованість влади в Україні;

повільні темпи приватизації;

нерозв'язаність питань земельної власності й т.п.

Доцільно було б так регулювати інвестиційні потоки, щоб вони спрямовувалися в ті сектори економіки, які становлять найбільший інтерес для країни.

Важливою складовою привабливого інвестиційного клімату в країні та залучення прямих іноземних інвестицій є високоліквідний валютний ринок з розвиненим строковим сегментом. В Україні основним інструментом впливу на валютний курс залишаються валютні інтервенції, що вимагає забезпечення домінуючої ролі НБУ на валютному ринку. У цьому зв'язку НБУ стримує розвиток строкового сегменту, на якому можуть розгорнутися потужні спекулятивні тенденції, та уповільнює становлення незалежних валютних дилерів, що матимуть вагомий вплив на ринкову кон'юнктуру.

На сучасному етапі для України важливою є модернізація ринків капіталу, реформування депозитарної та біржової систем. Слід також запровадити просту і зрозумілу систему оподаткування, яка б передбачала формалізований, а не індивідуальний (з урахуванням бізнес-інтересів) характер стягнення податків. Важливо підвищити ефективність діяльності антимонопольних органів України, оскільки спостерігається тенденція до створення "регіональних монополій" (наприклад, у сільськогосподарському секторі, будівництві, енергетиці).

Досить позитивним моментом є те, що необхідність поліпшення інвестиційного клімату усвідомлюється і урядом, і Президентом України. Це, на сьогоднішній день, одне з пріоритетних завдань економічної політики держави.

Незважаючи на зростаючу статистику іноземних інвестицій, немає підстав стверджувати, що причиною пожвавлення ділової активності іноземних інвесторів стало якісне поліпшення спеціального законодавства про іноземні інвестиції. [28; С.14]. Правове регулювання іноземних інвестицій в Україні на сьогодні налічує багато істотних недоліків, про що було зазначено раніше, але є і успіхи, зокрема останніми роками ми можемо спостерігати певне пожвавлення щодо прийняття відповідних підзаконних актів.

У висновку

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Державне регулювання зайнятості
Терно́пільська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Тернопіль. В історичному відношенні охоплює східну частину Галичини, частину Західного ...

Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...

Загальноекономічна характеристика діяльності ТОВ Агротранссервіс
Зорієнтованість України на досягнення до 2020 року економічних показників розвинених європейських країн вимагає забезпечення щорічного зростання ВВП в розмірі 6-8 відсотків. Уже сьогодн ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.