ОРганізація фінансової роботи на підприємстві
Фінансову роботу на підприємстві «ТК Домострой» виконує фінансовий відділ, який є самостійним структурним підрозділом.
Керівник цього відділу безпосередньо підпорядковується керівникові підприємства і разом з ним відповідає за фінансову дисципліну і фінансовий стан підприємства, представляє підприємство у фінансових, кредитних та інших органах.
Начальнику фінансового відділу, відповідно, підпорядковано 2 спеціалісти, які виконують фінансову роботу на підприємстві.
У функції фінансової відділу входять:
забезпечення фінансування господарської діяльності;
розробка фінансової програми розвитку підприємства;
розробка інвестиційної політики;
визначення кредитної політики;
встановлення кошторисів витрат коштів для всіх підрозділів підприємства;
фінансове планування та бюджетування діяльності, участь у розробці бізнес-плану;
здійснення розрахунків з бюджетом, банками, постачальниками;
аналіз фінансово-господарської і зовнішньоекономічної діяльності;
ведення фінансового обліку, складання фінансової звітності.
Фінансове прогнозування і планування є одним з найважливіших напрямків фінансової роботи підприємства, на якому визначається загальна потреба в коштах для забезпечення нормальної виробничо-господарської діяльності та можливість одержання таких коштів.
У ринкових умовах підприємство самостійно визначає напрямки і розмір використання прибутку, що залишається в розпорядженні після сплати податків.
Метою складання фінансового плану є визначення фінансових ресурсів, капіталу і резервів на основі прогнозування величини фінансових показників: власних оборотних коштів, амортизаційних відрахувань, прибутку, кредиторської заборгованості, суми податків.
Аналіз і контроль фінансової діяльності підприємства - це діагностика його фінансового стану, що дає можливість визначити недоліки і прорахунки, виявити і мобілізувати внутрішньогосподарські резерви, збільшити доходи і прибуток, зменшити витрати виробництва, підвищити рентабельність, поліпшити фінансово-господарську діяльність підприємства в цілому.
Підприємство має опрацювати таку систему показників, з допомогою якої воно змогло б із достатньою точністю оцінити поточні та стратегічні можливості підприємства. Аналітичну роботу підприємства можна поділити на два блоки:
) аналіз фінансових результатів та рентабельності;
) аналіз фінансового стану підприємства.
Ефективна організація фінансової роботи на підприємстві в ринкових умовах неможлива, якщо фахівці всіх економічних служб, насамперед фінансової, не здатні швидко й кваліфіковано орієнтуватись у вкрай динамічному фінансовому правовому полі України. Тому неодмінною умовою успішного функціонування підприємства є тісна координація роботи його фінансової служби (як, зрештою, й інших функціональних підрозділів) з юридичною службою.
Важливими задачами спеціаліста з фінансів щодо виконання фінансової стратегії є:
) виконання зобов'язань перед бюджетом, банками, постачальниками, працівниками підприємства;
) організація розрахунків;
) контроль за використанням власних і позикових коштів;
) організація фінансового менеджменту.
Фінансовий менеджмент - це організація управління фінансовими потоками з метою найбільш ефективного використання власного і залученного капіталу і одержання максимального прибутку.
Ефективна фінансова діяльність підприємства неможлива без постійного залучення позичкових коштів. Використання позичкового капіталу дозволяє суттєво розширити об'єм господарської діяльності підприємства, забезпечити більш ефективне використання власного капіталу, прискорити формування різних цільових фінансових фондів, а в кінцевому рахунку - підвищити ринкову вартість підприємства.
Подібні статті по економіці
Аналіз ефективності діяльності малого підприємства
Наприкінці
ХХ ст.. малий бізнес в Україні став реальністю і перетворився у самостійний
сектор економіки, зорієнтований на ринкові умови розвитку.
За
останнє десятиріччя функціонуванн ...
Економiчна ефeктивнiсть iнформацiних тeхнологiй в управлiннi пiдприємством при здiйснeннi ЗEД (на прикладі ПрАТ Рiвнe-Борошно)
З глобальним розвитком суспiльства, пiдприємств, i наукових
тeхнологiй управлiння ними зростає роль сучасних iнформацiйних тeхнологiй. Бeз
iнформацiйних тeхнологiй тeпeр важко уявити буд ...
Земельні ресурси підприємства
Високоефективну
і конкурентоздатну економіку можуть формувати і розвивати лише професійно
компетентних і досвідчених управлінських кадрів всіх рівнів, перш за все
господарських керівник ...