Меню сайту

Управління маркетинговою діяльністю

Маркетинг як функція управління (маркетинг-менеджмент) передбачає реалізацію чотирьох груп функцій:

− аналіз (комплексне дослідження ринку, аналіз внутрішніх можливостей фірми);

− планування (розробка маркетингової стратегії, планів товарної, цінової, збутової та комунікаційної політики, а на їхній основі формування програми маркетингу);

− реалізація програми маркетингу;

− контроль маркетингу.

Варто зазначити, що формування сучасних організаційних маркетингових структур відбувалося поетапно:

− відділ збуту;

− відділ збуту з маркетинговими функціями;

− спеціалізований відділ маркетингу;

− сучасний відділ маркетингу.

Відділ збуту відіграє важливу роль у структурі підприємства і займається виключно розподілом. Щодо інших маркетингових функцій, таких як дослідження ринку, реклама тощо, їхній час ще не настав - адже практично вся продукція, яка виготовляється, продається. У нашій країні цей період позначений характерним дефіцитом більшості споживчих товарів. Щодо розробки товару, ця функція завжди існувала, але виконувалася конструкторським бюро або аналогічними підрозділами фірми.

Кожне підприємство самостійно формує свою маркетингову структуру. Проте можна виділити кілька типових моделей інтегрованих маркетингових структур (рис. 2.1).

Рис. 2.1 Маркетингові організаційні структури

Функціональна структура служби маркетингу - передбачає розподіл обов’язків між відділами щодо виконання певних маркетингових функцій (планування продукції, маркетингові дослідження, реклама, збут, сервіс). Кожний функціональний підрозділ очолює керівник відділу (відділ реклами, бюро маркетингових досліджень). Ефективна для великих підприємств з вузьким асортиментом, які діють на невеликій кількості ринків. Головна перевага структури - у її простоті.

Товарна (продуктова) структура служби маркетингу - передбачає наявність на підприємстві кількох керівників маркетингу, відповідальних за певний товар і підпорядкованих віце-президенту з маркетингу (рис. 2.2).

Рис. 2.2 Товарна (продуктова) структура служби маркетингу

Товарна організація відділів маркетингу поширена на великих підприємствах з диверсифікованим виробництвом, які випускають широкий асортимент товарів за різними технологіями виробництва.

Регіональна структура служби маркетингу - передбачає наявність на підприємстві окремих відділів, діяльність яких орієнтована на певні регіональні ринки (рис. 2.3).

Рис. 2.3 Регіональна структура служби маркетингу

Регіональна орієнтація маркетингових служб актуальна для фірм, які діють на ринках з чітко визначеними межами регіонів, а також за кордоном .

Сегментна структура служби маркетингу - передбачає наявність на підприємстві окремих відділів, діяльність яких орієнтована на певні сегменти споживачів (рис. 2.4).

Рис. 2.4. Сегментна структура служби маркетингу

При цьому кожен маркетинг-директор відповідає за роботу з певним сегментом споживачів, незалежно від географії ринку збуту (наприклад, департамент роботи з корпоративними клієнтами банку).

Структура маркетингових служб не є чимось консервативним, а постійно розвивається. Змінюються оточення, мета діяльності фірми, досвід її роботи на ринку, сфера інтересів - змінюється і структура.

На ПП «Корнер» для реалізації продукції є відділ збуту. Але для успішного функціонування і процвітання будь-якого підприємства замало одного відділу збуту, для досягнення цієї мети необхідний і відділ маркетингу.

У відділі збуту працюють працівники - це керівник відділу збуту та спеціаліст із планування асортименту та збуту продукції.

Таким чином, даний відділ повинен надавати:

− надійну та достовірну інформацію про ринок, структуру та динаміку попиту, бажання споживачів у товарному асортименті, який відповідає вимогам ринку краще ніж продукція конкурентів:

− визначення потреби в продукції:

− точне визначення ринкового попиту в області реалізації, що важливо для визначення видів продукції, її кількості, вартості і строки виробництва:

− вивчення потреб споживача і дослідження його поведінки на ринку:

− чітка інформація в рамках підприємства про вимоги споживача до продукції, яка виробляється і реалізується підприємством.

Роль системи маркетингу на даному підприємстві полягає у здійсненні доставки продукції до споживача, у визначенні вимог, що пред’являються до якості продукції, а також в ідентифікації попиту з метою його задоволення.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт, що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...

Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр
Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при будь-якій формі власності) складають ...

Форми і системи оплати праці на підприємстві
Темою курсової роботи є заробітна плата: її сутність, форми і методи оплати праці на підприємстві. Актуальність досліджуваної теми полягає в тому, що сучасна економічна ситуація в Ук ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.