Меню сайту

Характеристика організаційно-технологічного рівня виробництва

Як об'єкт управління виробництво є динамічно розвинутою системою, елементи якої взаємопов'язані і взаємозалежні. Вони вимагають чіткої і цілеспрямованої взаємодії із зовнішнім середовищем кожного підрозділу. Усю сукупність цілей організації можна розділити на чотири види чи блоки : економічні, науково-технічні, виробничо-комерційні і соціальні.

Економічна мета - одержання розрахункової величини прибутку від реалізації продукції чи послуг.

Науково-технічна мета - забезпечення заданого рівня продукції і науково-технічних розробок, а також підвищення продуктивності праці за рахунок удосконалення технології.

Виробничо-комерційна мета - виробництво і реалізація продукції чи послуг у заданому обсязі із заданою ритмічністю.

Соціальна мета - досягнення заданого ступеня задоволення соціальних потреб працівників, охорони праці та природоохоронних заходів.

Основною метою ПП «Корнер» є одержання прибутку. Способів для досягнення поставленої мети може бути безліч, наприклад: підвищення якості продукції, зменшення собівартості, розширення каналів реалізації готової продукції та ін. Загальна (ділова) стратегія підприємства розробляється на основі корпоративної і визначає основні напрями діяльності підприємства. Друга важлива ідея полягає в комплексному контролі якості.

Ефективність виробництва - це співвідношення між результатами виро­бництва і затратами на досягнення цих результатів. Існує кілька видів ефективності, одним з яких є економічна ефективність. Даний показник визначає взаємозв'язок між досягнутими результатами виробництва та економічними ресурсами, затраченими на їх досягнення. Економічно ефективним є те виробництво, яке має достатньо високий рівень рентабельності продукції та забезпечує підприємству стабільне отримання прибутку при мінімальних витратах.

Подібні статті по економіці

Фінансова стійкість підприємства
З переходом економіки України до ринкових відносин підвищується самостійність підприємств, їх економічна та юридична відповідальність за результати діяльності. Різко зростає значення фінансової стійк ...

Використання трудових ресурсів Західної України
Перехід до ринкової економіки на сучасному етапі характеризується поступовим зрушенням в структурі зайнятості населення за галузями, сферами та секторами економіки України. Розглядаючи проб ...

Державне регулювання підприємництва
Державне регулювання підприємництва є напрямом державної політики, спрямованим на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між ре ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.