Витрати обігу
В умовах розвитку ринкових відносин важливе значення набуває аналіз господарської діяльності, який дає можливість всебічно вивчити діяльність підприємств, своєчасно виявити недоліки і застосувати заходи по їх усуненню, визначити перспективи розвитку.
Витрати обігу в системі економічних показників – найважливіший показник, який відображає якісний бік діяльності підприємств і організацій книжкової торгівлі. Цей показник в певній мірі відображає всі напрямки діяльності підприємств по вдосконаленню торгових процесів, знижнню рівня витрат по реалізації товарів та ін.
Задачамі аналізу витрат обігу є:
. Вивчення виконання кошторису витрат обігу за певний період і розробка заходів на майбутнє;
. Вивчення основних факторів, що впливают на загальний рівень витрат обігу, а також на окремі статті витрат;
. Виявлення резервів економії ресурсів в сфері товарного обігу, виявлення витрат і розробка заходів направлених на їх ліквідацію.
Саме ці моменти будуть розглянуті в курсовій роботі на базі книготоргівельного підпріємства “ Сучасник”.
Інформаційною базою аналізу витрат обігу є дані бухгалтерської звітності.
В річній і квартальній звітності книготорговельного підприємства передбачена форма №5 – звіт про витрати обігу, в якому відображені абсолютні величини матеріальних витрат за статтями, а також витрати по оплаті праці.
Для проведення аналізу були використані дані за 1997, 1998 роки.
Витрати обігу в книжковій торгівлі.
Витрати обігу є одним з найважливіших якісних показників діяльності підприємств та організацій книжкової торгівлі і являють собою всі витрати живої та уречевленої праці, які пов’язані з обігом товарів і виражені у грошово-вартісній фрмі. Тобто, витрати обігу в книжковій торгівлі являють собою витрати матеріальних і грошових засобів, необхідних для здійснення всіх процесів по доведенню книжкової продукції видавництв від виробництва до споживання.
Всі витрати обігу книжкової торгівлі можна поділити на такіі основні групи витрат:
. Витрати, пов’язані з використанням живої праці в книготоргівельних організаціях і прідприємствах;
. Витрати, пов’язані з використанням уречевленної праці: будівель, приміщень, тари та інших матеріально- речових елементів;
. Планомірне відшкодування в межах встановлених норм різних товарних витрат, які виникають з об’єктивних причин в прцесі транспортування, зберігання і реалізації товарів;
. Оплата послуг інших галузей народного господарства, які обслуговують процес обігу товарів;
. Витрати на податки та збори, сплата відсотків за кредит та інші.
За своєю економічною природою витрати торгівлі не є однорідними, оскільки неоднорідним є сам процес обігу товарів. В зв’зку з цим всі витрати обігу можна поділити на витрати по продовженню процеса виробництва в сферу обігу та витрати по зміні форм вартості товару.
Продовження виробництва книжкової продукції в сферу обігу пов’язано з витратами на транспортування, зберігання, пакування, комплектування товарного запасу та інші елементи книготорговельного поцесу. Всі ці елементи являють собою продовження виробництва в сфері обігу і виступають додатковими виробничими витратами у сфері обігу товарів. Додатковими вони виступають по відношенню до витрат по виробництву книжкової продукції і являють собою виробничі витрати книжковоі торгівлі. Ці витрати не пов’язані з утворенням споживчої вартості книжкової продукції, а тільки забеспечують ії рух та зберігання до моменту реаліхації.
Чисті витратиобігу характерізуют витрати, пов’язані з реалізацією товару, зміною форм його вартості- товарної та грошову. До них відносять: оплата праці, амортизація частини основних фондів, які обслуговують даний процес; вартість чеків, звітних бланків, рекламних засобів, всіх видів вартісного обліку та звітності. Всі ці витрати не створюють нової вартості та вишкодовуються за рахунок чистого прибутку, який створююється як в сфері матеріального виробництва ( видавництва, поліграфія), так і в сфері обігу (книжкова торгівля).
За своїм змістом окремі елементи витрат обігу в книжковій торгівлі відрізняються між собою за певнимі економічнимі ознакамі. Іх розподілза цими ознаками називаеться класифікацією. Класифікація витрат обігу має велике теоретичне і практичне значення для управління, планування, обліку, дослідження закономірностей розвитку витрат.
Найважливішою формою класифікації витрат обігу в книжкової торгівлі є їх розподіл по статтям витрат, які виділяються за ознакамі економічної однорідності або відмінності видів витрат. Номенклатура статєй витрат обігу в книжкової торгівли нараховує тринадцать найменувань.
Витрати, що враховуються в перших трьох статтях, відображають витрати, пов’язані з доставкою товарів до місць їх споживання. Цє статті: “Витрати по перевезенню залізничим, водним і повітрянним транспортом”, “Витрати по перевезенню автомобільним та гужевим транспортом” та “Витрати по пересилці товарів поштою”. В зв’язку з цими витратамі встановлюються видносини між книготорговельними організаціями, транспортом і зв’язком по наданню і використанню відповідних платних послуг.
Подібні статті по економіці
Вольногорске скло
Скло – штучний матеріал який має такі властивості, як прозорість. Твердість хімічна стійкість, термостійкість. Крім того скло має властивості, які залежать від його прозорості. Завдяки цьому скл ...
Шляхи покращення стану ефективності використання активів ПАТ Полтавакондитер
Серед основних проблем, з якими на даному етапі розвитку економіки
зіштовхуються українські підприємства, особливе місце належить ефективному
управлінню активами , підприємства їх складом та ...
Дослідження рівня життя населення
Дослідження рівня життя населення є завжди актуальною темою,
оскільки стосується безпосередньо основних пріоритетів суспільного розвитку
людської цивілізації.
Рівень життя населення я ...