Меню сайту

Правові основи регулювання прибутку

Прибуток платників податку, включаючи підприємства, засновані на власності окремої фізичної особи, оподатковується за ставкою 23 відсотків до об'єкта оподаткування - стаття 10, пункт 10.1 Закону України про прибуток.

Порядок нарахування та строки сплати податку. Платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті(стаття 16, пункт 16.1 Закону України про прибуток). Сплата податку іншими, ніж платник податку, особами не дозволяється(стаття 16, пункт 16.14 Закону України про прибуток). Порядок ведення і складання податкових звітів, декларацій про прибуток підприємств та розрахунків податку встановлюється центральним податковим органом(стаття 16, пункт 16.15 Закону України про прибуток). Надміру внесені до бюджету суми податку, що нараховані за звітний період наростаючим підсумком з початку року, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платнику податку не пізніше десяти робочих днів з дня одержання письмової заяви такого платника податку(стаття 16, пункт 16.15 Закону України про прибуток).

У Положенні (стандарт) бухгалтерського обліку ( П (С) БО) 3 „Звіт про фінансові результати” характеризуються доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства.

Згідно П (С) БО витрати - зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власниками).

Доходи - збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зростання власного капіталу (крім зростання капіталу за рахунок внесків власників).

Фінансові результати підприємства формуються в процесі основної, операційної, інвестиційної, фінансової діяльності та надзвичайних подій.

Фінансовим результатом діяльності підприємства може бути прибуток або збиток.

Прибуток - сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати.

Збиток - перевищення суми витрат над сумою доходу, для отримання якого були здійснені ці витрати.

Звіт про фінансові результати дає можливість оцінити результати минулої діяльності підприємства, його прибутковість, здатність ефективно використовувати ресурси або ступінь ризику недосягнення очікуваних результатів діяльності.

В сучасних умовах валовий прибуток є власністю підприємницьких структур, джерелом добробуту власників, найманих працівників підприємств, а через фінансову систему - усіх членів суспільства.

Таким чином, прибуток - найбільш проста та водночас найбільш складна категорія ринкової економіки. Її простота визначається тим, що вона є основою та головною рухомою силою економіки ринкового типу, основним спонукальним мотивом діяльності підприємств в цій економіці. В той же час її складність визначається багатогранністю сутнісних сторін, які вона відображає, а також різноманітністю образів, в яких вона виступає. Тому лише ефективний механізм управління прибутком підприємства, тобто правильне його формування і використання, дозволяє в повному обсязі реалізувати поставлені перед ним цілі і завдання, допомагає результативному здійсненню функцій цього управління.

Конкретні методи і прийоми, які використовуються при ухваленні й реалізації рішень щодо підвищення прибутку, в значній мірі залежать від специфіки підприємницької діяльності, прийнятої стратегії досягнення поставлених цілей, конкретної ситуації і т.п.

На прикладі ТОВ «НВП Інтехцентр» розглянуто два варіанти підвищення прибутку за рахунок зміни структури реалізації продукції.

Для підвищення прибутку підприємства ТОВ «НВП Інтехцентр» пропонувалося:

в першому варіанті - провести серію тренінгів для менеджерів зі збуту, та за рахунок цих тренінгів змінити впровадити розроблену структуру реалізації, використовуючи не розкритий потенціал вже існуючих клієнтів;

в другому варіанті - відправити менеджерів зі збуту до відрядження в регіони для пошуку та встановлення ділових відносин з новими клієнтами, та за рахунок нових клієнтів впровадити розроблену структуру реалізації продукції.

В порівнянні цих варіантів обрано впровадження зміни структури реалізації продукції за рахунок виявлення та збільшення використання потенціалу вже існуючих клієнтів. У зв’язку з незадовільним становищем підприємства, кризовими явищами на меблевому ринку України, необхідно було покращити показники прибутку, за якомога меншими витратами. Крім того, на даному етапі, головна задача підприємства втримати та поліпшити ділові стосунки з вже існуючими клієнтами.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Економіка механічного цеху
Метою курсової роботи є практична реалізація теоретичних та методичних положень економічної теорії на рівні промислового підприємства та його виробничих підрозділів. Завданням курсово ...

Види ринку
Сучасна ринкова економіка являє собою складний організм , що складається з величезної кількості різноманітних виробничих, комерційних, фінансових і інформаційних структур , що взаєм ...

Шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю підприємства (на прикладі ТОВ Бердичівський пивоварний завод)
інвестиційний менеджмент управління На сьогоднішній день в країні продовжує панувати кризова ситуація, яка негативно впливає на діяльність промислових підприємств - призводить до зменшенн ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.