Шляхи покращення інноваційного типу розвитку
Контроль якості нафтопродуктів - один із пріоритетних напрямків ПІІ " ЛУКОЙЛ-Україна". У компанії створена система наскрізного контролю якості - від виробництва нафтопродуктів до паливно-роздавальної колонки на АЗС, основними цілями якої є:
своєчасне попередження й вживання заходів для недопущення реалізації на АЗС нафтопродуктів, якість яких не відповідає державним стандартам;
відкрита інформація для покупців про високу якість реалізованих нафтопродуктів;
залучення покупців на АЗС за рахунок поліпшення якості обслуговування і якості реалізованих нафтопродуктів;
поліпшення експлуатації технологічного встаткування АЗС нафтобаз, усунення причин, що впливають на втрати якості нафтопродуктів у процесі їх прийому, транспортування, зберігання, відпуску.
Функції контролю якості нафтопродуктів покладені на: групу контролю якості НП ПІЇ "ЛУКОЙЛ-Україна", чотири пересувні лабораторії контролю якості нафтопродуктів; центральну заводську лабораторію якості нафтопродуктів ВАТ "ЛУКОЙЛ - Одеський НПЗ".
В якості незалежного експерту залучено організацію "Бюро Верітас" для рішення суперечливих питань про якість НП на сбутових об'єктах ПІЇ "ЛУКОЙЛ-Україна".
Чотири пересувні лабораторії закріплені за регіонами: Центральним (м. Київ), Південно-Західним (м. Одеса), Південним (м. Сімферополь), Західним (м. Івано-Франківськ). Лабораторіями щомісяця відбирається на АЗС і нафтобазах більше 700 проб нафтопродуктів і виконуються їх експрес-аналізи.
Результати аналізів за кожною маркою бензину й за кожною АЗС занесені у комп'ютери лабораторій і зберігаються протягом 2-х років.
У лабораторіях проводяться перевірки якості нафтопродуктів за кожною інформацією або скаргою покупців на погану якість нафтопродуктів. Перевірка якості проводиться як правило в присутності покупців, що подали скаргу і їм, при необхідності, даються кваліфіковані роз'яснення.
Проводяться регулярні наскрізні перевірки зберігання якості нафтопродуктів на нафтобазах, в автоцистернах і резервуарах на АЗС.
Параметри наскрізного контролю якості
При кожній перевірці АЗС, нафтобаз у паливі, що реалізується визначаються: октанове число бензинів, фракційний склад, сумарний зміст ароматичних вуглеводнів, зміст бензолу, тиск насичених випарів.
При кожному відборі проби палива додатково визначаються: щільність при 20 ºС, наявність механічних домішок і води, колір.
Спеціалісти групи контроля якості НП, водії, лаборанти пройшли навчання методам проведення аналізів якості нафтопродуктів і мають четвертий розряд кваліфікації лаборанта хімічних аналізів.
Щорічно проводиться акредитація лабораторій у Держспоживстандарті України за наступними напрямками метрологічного контролю:
вимір кількості нафтопродуктів у резервуарах,
вимір дози відпуску ПРК,
проведення відбору проб,
проведення аналізів якості за дев'ятьма показниками.
Розроблено й введено у дію "Прейскурант цін на послуги лабораторії" для сторонніх підприємств і організацій.
Пересувна лабораторія якості нафтопродуктів
Призначена для оперативного контролю якості, кількості нафтопродуктів, контролю за екологією на нафтобазах і АЗС.
Лабораторія акредитована в Держспоживстандарті України на технічну компетентність і незалежність із правом проведення виміру кількості і перевірки якості нафтопродуктів. Лабораторія укомплектована приладами:
Прилад IROX-2000 - автоматичний портативний аналізатор утримування ароматики, бензолу, оксигенатів, олефінів у нафтопродуктах, крім того прилад визначає октанові числа, фракційний склад, тиск насичених випарів бензинів.
Прилад СТХ-17 - дозволяє визначати кількість гранично припустимих викидів шкідливих речовин (ГПВ) в атмосферу. Прилад працює у двох режимах: індикаторне визначення порога ГПВ і вимір розміру ГПВ.
Прилади для проведення аналізу нафтопродуктів стандартними методами: АРНС - 1 М (Фракційний склад), КФК - 3 (Концентрація олива), АІСС (Масова частка сірки), ТВЗ (Температура спалаху в закритому тиглі).
Подібні статті по економіці
Витрати основної діяльності залізничного транспорту
Економічний аналіз є конкретною методологічною дисципліною. Ґрунтуючись
на матеріалах інших економічних дисциплін і значною мірою узагальнюючи набуті
студентами знання, він допоможе майб ...
Еволюція золота та його роль в сучасних умовах
Якщо на перших етапах розвитку товарного виробництва гроші існували як
товар - загальний еквівалент, то гроші і зараз продовжують виконувати функцію
загального еквівалента, хоч зі зміною ...
Інфляція в Україні
Найефективнішим
індикатором «здоров’я» економіки країни є її фінансовий стан. Адже фінансова
система не лише забезпечує необхідні взаємозв’язки в економіці, вона є одним з
найвпливовіши ...