Меню сайту

Підвищення ефективності збільшення змінності використання ОВФ

(3.21)

де DОзмпл - збільшення обсягу виробництва продукції за рахунок збільшення коефіцієнта змінності; Опл - обсяг виробництва продукції у плановому році; Змпл - число змін використання ОВФ у плановому році; DЗмпл - приріст числа змін використання ОВФ у плановому році ().

тис. грн.

. Визначаються додаткові витрати підприємства, пов’язані із збільшенням коефіцієнта змінності використання ОВФ. До них відносяться витрати на технічне обслуговування і ремонти обладнання, на організацію робіт при багатозмінній роботі обладнання, організаційно-господарські витрати тощо. Величину цих витрат можна визначити на основі нормативу витрат, які необхідні для організації робіт при багатозмінній роботі підприємств - 1,0 тис. грн. на одну зміну в рік:

(3.22)

де DДзм - додаткові витрати, пов’язані із збільшенням коефіцієнта змінності використання ОВФ; DСзм - норма витрат з розрахунку на одну зміну використання ОВФ підприємства в рік.

тис. грн.

. Визначається величина зниження витрат на виробництво продукції за рахунок зменшення долі амортизаційних відрахувань у вартості (собівартості) продукції. Розрахунок ведеться на 1 грн. продукції:

(3.23)

де Да/ві - доля амортизаційних відрахувань у вартості одиниці продукції і-го року; Бві - балансова вартість ОВФ підприємства в і-му році; а - середньозважена річна норма амортизаційних відрахувань; Оі - обсяг виробництва продукції в і-му році.

Доля річних амортизаційних відрахувань в одиниці вартості продукції становитиме:

а) у базовому році

грн./грн.

б) у плановому році

грн./грн.

Зменшення річних амортизаційних відрахувань на плановий обсяг виробництва продукції становитиме:

(3.24)

тис. грн.

Економія собівартості річного обсягу виробництва продукції підприємства у плановому році буде становити:

(3.25)

тис. грн.

9. Визначається величина додаткових робочих місць у зв’язку із збільшенням змінності використання ОВФ підприємства.

Збільшення змінності використання ОВФ призводить до збільшення робочих місць, а відповідно, до збільшення чисельності працівників підприємства. Потребу в додатковій чисельності працівників підприємства у зв’язку із збільшенням коефіцієнта змінності використання ОВФ підприємства можна визначити виходячи із балансової вартості ОВФ, що будуть додатково залучатися до використання в першу, другу та третю зміни роботи підприємства і фондоозброєності праці працівників:

(3.26)

де DЧп - додаткова потреба підприємства у працівниках, чол.; DБві - балансова вартість ОВФ, що додатково залучаються до використання в і-ту зміну, грн.; Фп - фондоозброєність праці працівників підприємства, грн.

чол.

в першу зміну

чол.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Трудовий потенціал України
В усі часи економісти різних поглядів, шкіл і напрямів визнавали, що праця є одним із найголовніших факторів економічного розвитку. Недвозначно на це натякає християнська заповідь: &quo ...

Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг, взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для виробництва благ потрібні ек ...

Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов
Сьогодні сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл останнім часом особливо з ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.