Результати
) оцінити прибутковість і спрогнозувати основні її тенденції в майбутньому.
Аналіз фінансового стану включає кілька стадій. На першій стадії здійснюється аналіз структури вартості майна й коштів, вкладених у підприємство. Насамперед, звертається увага на раціональність і обґрунтованість розподілу майна між основними засобами, виробничими запасами й витратами, дебіторською заборгованістю та іншими видами майна. Одночасно із цим дається оцінка ролі власного капіталу у формуванні майна підприємства і його взаємозв’язку з чистими активами. Надалі проводиться аналіз впливу основних техніко-економічних факторів на зміну структури загальної величини вартості майна у звітному періоді порівняно з попереднім періодом. При цьому виявляються внутрішньогосподарські резерви підвищення стійкості фінансового стану.
На другій стадії аналізується майно з позиції його ліквідності. Одночасно оцінюється вплив структури капіталу у взаємозв’язку зі структурою майна на платоспроможність підприємства. Після цього визначається вплив основних факторів на зміну ліквідності майна підприємства і його платоспроможність. Потім виявляються внутрішні резерви підвищення платоспроможності й дається оцінка рівня фінансової неспроможності (банкрутства підприємства).
На третій стадії визначається ступінь фінансової стійкості за такими критеріями, як його забезпеченість власними оборотними коштами, фінансова незалежність, раціональність використання чистого прибутку й амортизації. Обчислюється рівень забезпеченості власним капіталом основних, оборотних коштів і нематеріальних активів. Потім виявляється вплив основних факторів на зміну фінансової стійкості і внутрішньовиробничі резерви її підвищення.
На четвертій стадії оцінюється ефективність використання майна підприємства, визначається вплив основних факторів на її зміну у звітному періоді порівняно з попереднім періодом, виявляються резерви.
На завершальній стадії аналізу з’ясовується до¬цільність розробки й реалізації управлінських рішень, спрямованих на поліпшення фінансового стану підприємства та забезпечення його інвестиційної привабливості.
Третім етапом оцінювання інвестиційної привабливості є аналіз фінансових результатів. З метою виявлення умов і можливостей для одержання організацією прибутку, що є найважливішим фінансовим показником, проводиться аналіз фінансових результатів діяльності, у ході якого повинні бути отримані відповіді на такі запитання: наскільки стабільні отримані доходи та понесені витрати; які елементи звіту про прибутки і збитки можуть бути використані для прогнозування фінансових результатів; наскільки продуктивні здійснювані витрати; яка ефективність вкладення капіталу в це підприємство; наскільки ефективне управління підприємством.
Аналіз фінансових результатів поділяється на зовнішній і внутрішній.
Зовнішній аналіз рекомендується проводити двома етапами. На першому етапі необхідно скласти чітке уявлення про принципи формування доходів і витрат на підприємстві. Основною інформацією для цього повинна стати пояснювальна записка, що розкриває облікову політику підприємства, усі факти її зміни і вплив даних змін на фінансові результати, а також усі статті доходів і витрат, які мали місце у звітному періоді. На другому етапі проводиться власне аналіз звіту про прибутки і збитки, пов’язаний з вивченням структури доходів і витрат і їхнього співвідношення.
Внутрішній аналіз фінансових результатів доцільно проводити трьома етапами. На першому етапі аналізується вплив діючих на підприємстві облікових принципів оцінювання статей активів, доходів і витрат, виявляються факти зміни облікової політики і їхній вплив на результати аналізу. На другому етапі аналізуються причини зміни кінцевого фінансового результату, стабільні й випадкові фактори, що вплинули на його зміну. На третьому етапі проводиться поглиблений аналіз фінансових результатів із залученням даних управлінського обліку, що розкривають інформацію про доходи й витрати по центрах відповідальності.
Четвертим етапом оцінювання інвестиційної привабливості є оцінювання інвестиційного ризику. Це зумовлено тим, що основна мета інвестиційної діяльності господарюючих суб’єктів полягає в збільшенні доходу від інвестиційної діяльності при мінімальному рівні ризику інвестиційних вкладень.
Подібні статті по економіці
Формування недержавного сектору економіки на прикл приватизації
На сучасному етапі стан економіки України
характеризується спадом виробництва, збільшенням бюджетного дефіциту,
поглибленням кризи неплатежів та соціального розшарування населення. Еконо ...
Економічна експертиза інвестиційного проекту
Призначення роботи - практична підготовка студентів до
виконання економічних розрахунків у дипломних проектах, а саме обґрунтування
інвестиційних рішень і послідовності формування економ ...
Економіка природокористування
Одним
із численних нововведень Податкового кодексу України (далі - Кодексу) є
прихід загальнодержавного екологічного податку на заміну колишньому збору за
забруднення навколишнього прир ...