Меню сайту

Модель функціонування фінансової інфраструктури підтримки малих підприємств

Так, в Українському фонді підтримки підприємництва діяла дивна схема, що давала змогу шляхом видачі кредиту, який згодом перетворювався на безвідсоткову, а потім на безповоротну фінансову допомогу, фактично подарувати десятки мільйонів гривень невеликій групі підприємств. Не кращий стан справ і в спеціалізованій Кредитно-гарантійній установі з підтримки малого та середнього підприємництва, апарат якої не дуже результативно витрачає кошти, внесені свого часу до статутного фонду установи. А інших джерел поповнення досі не знайдено.

Запропонована модель функціонування фінансової інфраструктури підтримки малих підприємств відкидає використання обтяжливих фінансових зобов'язань для держави, неринкових засобів впливу на комерційні фінансові установи. а також виключає можливість безвідповідального ставлення підприємців до отриманих коштів. Водночас вона створює можливості для розв'язання гострої проблеми доступу малого бізнесу до порівняно дешевих фінансових ресурсів.

Висновок

Малий бізнес - це невід’ємна складова високорозвиненої ринкової економіки, атребут сучасної людини Ринкового господарства.

Малий бізнес - це самостійна, систематична господарська діяльність малих підприємств будь-якої форми власності та громадян - підприємців (фізичних осіб), яка проводиться на власний ризик з метою отримання прибутку.

Однією з найболючіших проблем для малого бізнесу є проблема пошуку й отримання фінансових ресурсів, необхідних для розвитку і процвітання фірми.

Для розвитку малих підприємств необхідно, щоб в Україні у цілому фінансова інфраструктура підтримки малогобізнесу була гармонійно діючою системою. Основними елементами інфраструктури, яка б мала забезпечувати малі підприємства фінансовими ресурсами, є банки, фондові біржі, а також не банківські фінансово-кредитні інститути - пенсійні фонди, страхові компанії, інвестиційні фонди, довірчі товариства, кредитні спілки тощо.

Вітчизняна і зарубіжна практика фінансування малого бізнесу виділяє наступні надзвичайно важливі елементи фінансової інфраструктури: кредитні спілки, франчайзні об’єднання, венчурне фінансування.

Отже, активізація малого та середнього бізнесу є суттєвим фактором успішного розвитку ринкових відносин і стабілізації економіки. Надходження коштів для підтримки малих підприємств мало б забезпечуватися інфраструктурою фінансового ринку.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Аналіз діяльності ВАТ Люботинський хлібозавод
хлібозавод пшеничний номенклатура Навчально-виробнича практика на харчових підприємствах є основоположною в підготовці висококваліфікованих фахівців, адже це одна з найважливіших програм ...

Інноваційні напрями регіонального розвитку
У сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент конкуренції. Сьогодні Україна пережива ...

Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах глобалізаціїних процесів. О ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.