Трудові ресурси Київської області як складова частина продуктивних сил суспільства
Загальна частина працездатного населення України складає не більше 60%. Розглянемо структурні зміни в зайнятості населення України за секторами економіки за два останні десятиліття (Додаток А).
До первинного сектору належать галузі промисловості, що спеціалізуються на обробці або перетворенні сировинних матеріалів (сільське і лісове господарство, рибальство, добувні галузі промисловості, тобто ті галузі, які дають людині створену природою продукцію).
Вторинний сектор - галузі промисловості, що надають корисності матеріалам, виготовленим первинним сектором (індустріальні галузі: обробна промисловість і будівництво, які переробляють і облагороджують первинну продукцію, доводять її до споживача у вигляді кінцевих матеріальних благ).
Третинний сектор - економічна діяльність, пов'язана з обміном і споживанням товарів і послуг.
Отже, очевидним є зростання зайнятості населення в галузях третинного сектора економіки і зменшення в первинному секторі економіки. Така тенденція є закономірною, оскільки більшість високорозвинених країн світу, таких як США, Японія, країни ЄС, ще 20 років тому мали подібну структуру зайнятості населення: 10% - первинний сектор, 30% - вторинний сектор, 60% - третинний сектор економіки [17, с. 257].
У Київській області виникає все більше проблем з раціональним використанням трудових ресурсів, зокрема в малих і середніх містах, і ліквідацією прихованого і реєстрованого безробіття. У нашій країні встановлено восьмигодинний робочий день, тому на певних видах роботи можна працювати по три зміни. Отже, для того, щоб збільшити випуск продукції не обов’язково будувати нові підприємства, а необхідно повніше і ефективніше використовувати устаткування і робочу силу впродовж доби. Тут міститься один з резервів підвищення рівня зайнятості населення. Рівень безробіття населення області зростав до 2009 р., проте з 2009 р. спостерігається тенденція зменшення кількості безробітних.
Отже, трудові ресурси Київської області роблять вагомий внесок до економіки України. Дана область має чисельне економічно активне населення, проте ми не завжди розпоряджаємося трудовими ресурсами правильно та раціонально, що безумовно впливає на розвиток області та країни в цілому.
Подібні статті по економіці
Інноваційна діяльність підприємства
У
цей складний для України період відродження ринкових відносин, коли вкрай
важливими завданнями є збереження промислового комплексу, його структурна
перебудова і забезпечення подальшог ...
Економіко-статистичне дослідження рівня витрат за 1 гривню запущеної в обіг продукції
В умовах ринкових відносин підприємству потрібне постійне
вдосконалення стратегії розвитку та ефективності виробництва, для підвищення
конкурентоспроможності товарів на ринку. Для досягн ...
Вільні економічні зони в Україні та міжнародний досвід їх створення
Перетворення планово-директивної економіки у
відкриту ринкову пов'язано сьогодні з вирішенням ряду актуальних проблем:
заміною старої господарської структури, реструктуризацією
пром ...