Меню сайту

Оцінка сучасного розміщення трудових ресурсів Київської області

* Статистичний збірник «Регіони України» .-К. : Держкомстат, 2009.-758 c.

Проаналізувавши таблицю ми можемо бачити чітку тенденцію збільшення кількості безробітних у Київській області з початком економічної кризи.

Останнім часом основний резерв трудових ресурсів зосереджений у малих і середніх містах і робочих селищах, де практично припинене усяке виробництво. У регіонах з розвинутою вугільною, гірничою або металургійною промисловістю особливу проблему становить незайнята частина жіночого населення. Саме в зазначених регіонах є найбільші резерви для створення нових об’єктів виробництва в сфері послуг, легкої промисловості і т. д. Подальший розвиток приватної і кооперативної діяльності сприяє створенню додаткових робочих місць та зменшує безробіття, дає додаткові можливості працевлаштування, звільнених у запас військовослужбовців, непрацюючих жінок, пенсіонерів [20, с 170].

Київська область входить у десяток найбільш індустріально-розвинених областей України. Основні галузі промисловості - електроенергетика, хімічна і нафтохімічна промисловість, харчова промисловість. Основу промислового потенціалу області складають понад 330 великих і середніх підприємств. Загальнодержавне значення мають такі провідні підприємства як Броварський завод порошкової металургії, найбільший у Європі Київський картонно-паперовий комбінат (м. Обухів), товаровиробник шин ВАТ "Росава", екскаваторів - ВАТ "Борекс".

Таблиця 6

Зайняте населення Київської області у віці 15 - 70 рр.

(2004-2008 рр.)

2004

2005

2006

2007

2008

Тис. осіб

% до населення 15-70 рр.

Тис. осіб

% до населення 15-70 рр.

Тис. осіб

% до населення 15-70 рр.

Тис. осіб

% до населення 15-70 рр.

Тис. осіб

% до населення 15-70 рр.

739,0

54, 8

764,4

56, 8

791,0

58, 6

791,7

58, 8

795,5

59, 3

* Статистичний збірник «Регіони України» .-К. : Держкомстат, 2009.-758 c.

Розглянувши таблицю, можна дійти висновку, що зайнятість населення Київської області з 2004 по 2008 рік неухильно зростає.

Згідно економічного закону економії суспільної праці, раціональне розміщення продуктивних сил (виробництва і населення) є найважливішою умовою підвищення рівня життя людей. Для порівняльної оцінки якості реалізації положень цього закону використовується система показників, які відображають рівень регіонального розвитку. До таких показників належать:

розподіл національного багатства між регіонами і внесок регіонів у виробництво загального національного доходу;

розвиток тих галузей виробництва, які формують економіку держави;

використання трудових ресурсів, зайнятість населення і рівень продуктивності праці;

темпи і якість господарського освоєння територій.

Найважливішим показником соціального стану суспільства є рівень життя населення в цьому суспільстві.

Характеризуючи рівень життя людей окремих районів, треба враховувати природні, національні, соціальні і економічні фактори, специфіку споживання матеріальних цінностей міським і сільським населенням, доступність цих благ окремим прошаркам населення.

Рівень життя прийнято характеризувати реальними доходами населення, номінальною заробітною платою, суспільними фондами споживання, обсягом роздрібного товарообігу, обсягом споживання продуктів харчування і непродовольчих товарів, побутових та комунальних послуг, послуг транспорту і соціально-комунальної сфери, а також якістю умов праці і відпочинку [26].

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Аналіз економічного потенціалу підприємства та напрями підвищення ефективності його використання
Проблема підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняного виробництва, наявність конкретних переваг, що виступають гарантом тривалого та ефективного функціонування підприємства в ри ...

Формування і реалізація державної політики зайнятості в сучасних умовах на прикладі Харківського регіону
Актуальність теми дослідження. На етапі трансформування економіки України в ринкову проблеми формування ринку праці набувають статусу першочергових. У зв`язку з цим виникає необхідність ...

Ефективне використання оборотних активів підприємства на прикладі ПАТ Баштанський сирзавод
Управління виробничим процесом і оборотними активами на підприємстві належить до завдань, які вирішують менеджери-економісти. Оскільки процеси виробництва та реалізації продукції супрово ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.