Методичні підходи до оцінки управління ефективністю виробництва
Важливим регулятором господарської діяльності господарства є кредит. Кредитування господарської діяльності в Україні здійснюється нині системою комерційних банків за рахунок власних коштів та одержаних кредитних ресурсів від Національного банку України.
На господарську діяльність господарства впливають також місцезнаходження виробничих, торгових та інших підприємств та ступінь розвитку інфраструктури в місцях діяльності їх. Місцеві органи влади також використовують ряд економічних регуляторів щодо господарства, до яких відносять рентні платежі, місцеві податки і збори.
Таким чином, економічне регулювання господарської діяльності підприємства здійснюється державою та уповноваженими нею органами.
Що стосується економічних важелів внутрішнього впливу, то тут необхідно відмітити, що вони встановлюються та регулюються колективним договором господарства, відповідно до нього працівники господарства отримують аванс та основну заробітну плату. За простої почасової системи заробіток працівника господарства формується відповідно до його тарифної ставки (окладу) і фактично відпрацьованого часу [39, с. 237].
Також конкретним відображенням економічних методів управління є планування, комерційний (господарський) розрахунок, економічний аналіз та ін.
Планування - це засіб передбачення ходу розвитку виробництва.
На практиці це комплекс робіт по розробі планів і організації робіт по їх виконанню. В перехідний період планування не тільки не губить свого значення, але й стає ключовою функцією управління виробництвом, оскільки сприяє формуванню і розвитку ринку, в тому числі ринку послуг зв’язку. При цьому використовуються наступні дані:
- вивчення попиту і пропозиції на ринку;
- ринкового ціноутворення;
- діючої системи доведення товарів і послуг до споживачів [39, с. 125].
При складанні планів розвитку зв’язку необхідне чітке дотримання певних пропозицій між розвитком засобів зв’язку і продуктивних сил країни, підгалузями зв’язку, окремими ланками мережі зв’язку .
Найбільш перспективними з них є ЕММ, оскільки вони дають можливість переходу до варіантного, а потім оптимального планування.
Методи планування:
- балансовий метод;
- нормативний метод;
метод економічного аналізу;
метод експертних оцінок;
економічно - математичний метод.
У вирішенні задач економічного планування існує два підходи:
- розробка моделей розвитку інформацією, тобто від минулого до майбутнього;
- розробка моделей розвитку, в яких спочатку визначаються майбутні орієнтири, а на їх основі, по спеціальних алгоритмах, здійснюється рух до теперіщньго.
Комерційний розрахунок - це метод ведення господарства шляхом порівняння у вартісній (грошовій) формі затрат і результатів виробничо - фінансової діяльності. Комерційний розрахунок вимагає відповідності затрат і результатів господарської діяльності, порівняння витрати сільськогосподарського підприємства з його власними прибутками, одержання прибутку, за рахунок якого проводяться платежі державі, забезпечується розширене виробництво і створюються фонди економічного стимулювання. Комерційний розрахунок виражає об’єктивну можливість та необхідність ощадливого, економічно обґрунтованого управління виробництвом на підставі використання ринкового механізму і матеріального стимулювання колективів і окремих виконавців за результати їх праці [57, с.178].
Аналіз, як особлива функція менеджменту, являє собою процес збору, опрацювання, осмислення і інтерпретації одержаних даних для підготовки і прийняття управлінських рішень. Економічний аналіз має вирішальне значення у виборі цілей і конкретних стратегій діяльності; у відшуканні і мобілізації внутрішніх резервів для збільшення обсягу виробництва і скорочення витрат, покращення якості продукції на підставі переходу від екстенсивних до інтенсивних форм ведення виробництва, широкого впровадження досягнень науки і передового досвіду. Планово - економічний відділ постійно вивчає фактори, що впливають на кінцеві результати господарювання, приймає участь в обґрунтуванні управлінських рішень, в контролі за здійсненням запланованих заходів щодо подальшого вдосконалення госпрозрахункових важелів управління виробництвом і забезпечення росту його ефективності.
Подібні статті по економіці
Економічний аналіз
В
нових умовах формування ринкових відносин, функціонування підприємств різних
форм власності, необхідно знаходити нові шляхи підвищення ефективності
суспільного виробництва, а також ум ...
Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна
частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має
назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається
з 3-х підрозділів. В ...
Етапи розвитку валюти
Закономірності розвитку
валютної системи визначаються відтворювальним критерієм і відбивають основні
етапи розвитку національного і світового господарства. Даний критерій
виявляється в ...