Аналіз фінансово - господарської діяльності підприємства
Джерело: розраховано на основі річних звітів ПП «Каравай»
Фінансова стійкість - це стан майна підприємства, що гарантує йому платоспроможність.
Коефіцієнт автономності визначається як відношення загальної суми власних коштів до підсумку балансу, чим більше значення коефіцієнту тим менша залежність підприємства від зовнішніх джерел фінансування. Цей коефіцієнт характеризує частку активів власників підприємства в загальній сумі активів, авансованих у його діяльність. Показник автономності носить не стабільне значення 0,38, яке характеризує високу залежність фірми від зовнішніх джерел.
Коефіцієнт фінансової залежності показує, яка сума загальної вартості активів підприємства припадає на 1 грн. власних коштів. Чим менше значення коефіцієнта, чим ближче він до 1,0 тим менша фінансова залежність підприємства від зовнішніх джерел. Зростання цього показника в динаміці означає збільшення частки позичених коштів у фінансуванні підприємства. Коефіцієнт фінансової залежності у 2011 р. становить 2,64 грн., що в 2,98 раз менше, ніж у 2009 р., відповідно, спостерігається покращення ситуації та зменшення боргів в підприємства.
Коефіцієнт маневреності власних засобів - це частка від ділення власних оборотних активів на всю суму власного капіталу. Він свідчить про ступінь гнучкості використання власних коштів підприємства. Коефіцієнт маневреності власного капіталу характеризує ступінь мобільності власних засобів підприємства. Маневреності власного капіталу ПП «Каравай» має тенденцію до зниження на 3,22 %, значення показника позитивне.
Коефіцієнт маневреності робочого капіталу характеризує ступінь мобільності робочого капіталу підприємства. Коефіцієнт маневреності робочого капіталу у 2011 р. також знизився на 0,31 п.с.
Важливим показником для визначення фінансової стійкості підприємства є коефіцієнт фінансової стабільності, який характеризує співвідношення власних та позикових коштів та обчислюється шляхом ділення власного капіталу на залучений капітал. Структура капіталу підприємства характеризується співвідношенням зовнішніх зобов’язань і власного капіталу.
Важливим показником для визначення фінансової стійкості підприємства є коефіцієнт фінансової стабільності, який характеризує співвідношення власних та позикових коштів та обчислюється шляхом ділення власного капіталу на залучений капітал.
Структура капіталу підприємства характеризується співвідношенням зовнішніх зобов’язань і власного капіталу. Коефіцієнт співвідношення залученого і власного капіталу розраховується як відношення всієї суми зобов’язань по залучених коштах до суми власних коштів. Коефіцієнт показує, що 24,64 % залучених коштів приходиться на власні кошти.
Коефіцієнт співвідношення залученого і власного капіталу розраховується як відношення всієї суми зобов’язань по залучених коштах до суми власних коштів. Коефіцієнт фінансової залежності у 2011 р. становить 2,64 грн., що в 2,98 раз менше, ніж у 2009 р., відповідно, спостерігається покращення ситуації та зменшення боргів в підприємства Ефективність використання основних засобів характеризує аналіз системи таких економічних показників: фондовіддача, фондомісткість, коефіцієнт обороту основних засобів, рентабельність основних засобів, коефіцієнт самофінансування основних засобів, стійкості економічного росту, трудомісткість.
Найбільш загальним показником, який характеризує ефективність використання основних засобів, є фондовіддача та фондомісткість. Фондовіддача показує скільки чистого доходу (виручки) приносить кожна гривня, вкладена в основні фонди.
Подібні статті по економіці
Трудові ресурси Київської області та регіональні особливості їх розміщення й використання
Комплексний
розвиток продуктивних сил економічних районів - один з пріоритетних напрямків
наукових досліджень та практичної діяльності держави і місцевих органів влади з
питань регіонал ...
Управління основними засобами підприємства
Проблема підвищення ефективності
використання основних фондів і виробничих потужностей - одна з найважливіших у
господарській діяльності підприємства. При вивченні значення кожного елеме ...
Дефекти ринку та механізми їх усунення
З давніх часів існування людства ринок визначався як місце торгівлі
товарами. Він і зараз існує у вигляді колгоспних ринків, де реалізуються,
головним чином, продукти харчування. Є й реч ...