Меню сайту

Основні етапи процесу управління доходами підприємства від операційної діяльності

При застосуванні факторно-аналітичного методу визначення планового розміру доходів відбувається наступним чином:

Проводиться оцінка тенденції зміни рівня комерційного доходу за низку попередніх плановому періодів на основі побудови та аналізу динамічного ряду.

Здійснюється прогнозування рівня комерційного доходу на плановий період, виходячи з базового рівня валового доходу, темпу його зміни, який склався в проаналізованому періоді чи на основі формування трендової економіко-математичної моделі. Прогнозований таким чином рівень комерційного доходу відображає умови здійснення торговельної діяльності (зміни в асортиментній структурі товарообігу, їх складі, джерелах отримання товарів і т.і.), який склався у ретроспективному періоді.

Визначається сума комерційного доходу при плановому обсязі товарообігу (Тпл) та прогнозованому рівні комерційного доходу (РКДпл).

. Оцінюються можливі резерви збільшення комерційного доходу за рахунок управління окремими чинниками, які визначають його розмір.

Застосування методу прямих техніко-економічних розрахунків передбачає наявність інформації про обсяг продажу товарів за окремими товарними групами і відповідного до них рівня комерційного доходу чи обсягу угод на закупівлю товарів за взятими контрактами, рівень цін закупівлі та прогнозованих цін реалізації.

У першому випадку розрахунок планового розміру комерційного доходу здійснюється за наступною формулою:

де

Тплі

- плановий обсяг товарообігу за і-ю товарною групою;

РКДплі

- плановий рівень комерційного доходу за і-ю товарною групою.

Плановий рівень комерційного доходу за товарними групами визначається, виходячи з розрахункового розміру торговельної надбавки у % до ціни закупівлі:

Ркд=

Під час використання інформації про комерційні угоди розрахунок планового розміру комерційного доходу роблять за наступною формулою:

КДпл=

де

kj

- плановий обсяг товарообігу за і-ю товарною групою;

Црj,Цзакj

- плановий рівень комерційного доходу за і-ю товарною групою.

Дохід від реалізації виробленої продукції (роботи, послуги) планується, виходячи з обсягів виробничої програми підприємства та прийнятих цін реалізації з урахуванням базових цін та наданих цінових знижок.

Для проведення розрахунку використовується наступна формула:

Дп=,

де

Оп

- обсягів виробництва в натуральному вимірі і-го виду продукції підприємства;

Цр

- прийнята базова ціна реалізації і-го виду продукції;

Ску

- розмір цінових знижок, наданими за окремими контрактами

к

- кількість контрактів, які передбачають різні види цінових знижок;

n

- кількість видів продукції у виробничий програмі підприємства.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Фінансова криза та можливі шляхи її подолання
Економіка ніколи не стоїть на місці, її розвиток постійно йде вгору, але кожна висота починається з падіння. Це породжує циклічний характер світового господарства. Економічний цикл - це п ...

Економічне обґрунтування проекту цеху по виробництву вітамінізованої сметани
У даній курсовій роботі обґрунтована економічна ефективність технічних рішень і виконано всі необхідні економічні розрахунки. Розрахунок проведено для продукту під назвою "Вітамініз ...

Трудовий потенціал України
В усі часи економісти різних поглядів, шкіл і напрямів визнавали, що праця є одним із найголовніших факторів економічного розвитку. Недвозначно на це натякає християнська заповідь: &quo ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.