Меню сайту

Фактори, що обумовлюють обсяги доходів торговельного підприємства

Формування цінової політики на конкретному торговому підприємстві охоплює наступні основні етапи:

. Вибір визначальних цілей формування цінової політики. Цей вибір обумовлений задачами забезпечення стратегічного розвитку торгового підприємства в майбутньому періоді, пріоритетними цілями розвитку роздрібного товарообігу й умовами здійснення господарської діяльності. З урахуванням цих задач цінова політика на підприємствах торгівлі здійснюється виходячи з трьох принципових цільових орієнтирів:

а) орієнтира на покупця. Така цінова установка покликана забезпечити досягнення показників товарообігу, у максимальному ступені враховуючих можливості даного сегмента споживчого ринку і майбутніх змін його кон'юнктури;

б) орієнтира на поточні витрати. Під поточними витратами в даному випадку розуміється сформований рівень витрат обігу торгового підприємства. Така цінова установка листується з фактичними витратами трудових, матеріальних і фінансових ресурсів і можливостями підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу підприємства;

в) орієнтира на прибуток. Така цінова установка покликана забезпечити формування заздалегідь обумовленого розміру прибутку підприємства (цільової суми прибутку чи її рівня), достатнього для реалізації стратегічних цілей його розвитку в майбутньому періоді.

. Оцінка сформованого рівня торгової надбавки. Основною метою здійснення такої оцінки є визначення того мінімального її рівня, нижче якого вона не може бути установлена виходячи з вимоги самоокупності процесу продажу товарів.

Результати оцінки споживчого ринку дозволяють, з одного боку, виявити верхню межу формування рівня роздрібної ціни на той чи інший товар (а відповідно і верхню межу рівня торгової надбавки), а з іншого,- можливості диференціації рівня торгової надбавки на окремі товари.

. Диференціація цілей цінової політики в розрізі товарних груп з урахуванням можливостей ринку і рівня поточних витрат підприємства. Проведена оцінка ринку і рівня торгової надбавки дозволяє перейти до найбільш відповідального етапу формування цінової політики - принципам її диференціації по окремих групах (підгрупам, видам) товарів. У процесі такої диференціації для кожної групи товарів використовуються різні цільові орієнтири цінової політики.

. Вибір моделі розрахунку рівня торгової надбавки. Цей вибір визначається конкретним цільовим орієнтиром, обраним для здійснення цінової політики по даній групі (підгрупі, виду) товарів:

. Формування конкретного рівня торгової надбавки на товари. Така конкретизація здійснюється по кожній товарній позиції відповідно до обраного для моделлю розрахунку рівня торгової надбавки. При цьому визначаються необхідні для розрахунку конкретні зори окремих вихідних показників. Головним елементом усіх розрахунків виступає ціна закупівлі одиниці той тому розрахунки конкретного рівня торгової надбавки відповідно і рівня ціни реалізації) здійснюються після надходження товарів на підприємство відповідно до укладених контрактів з постачальниками (коли ціна закупівлі одиниці товару уже визначена остаточно).

. Формування механізму своєчасного коректування рівня торгової надбавки. Таке коректування може носити характер запланованих і незапланованих відхилень від розрахункового рівня торгової надбавки убік його чи зменшення збільшення.

Заплановане зменшення рівня торгової надбавки може регулюватися системою заздалегідь обумовлених знижок з роздрібної ціни товару, наданих: на покупку визначеної кількості конкретного товару; на визначений сумарний обсяг покупки товарів; постійним покупцям, що мають спеціальну фірмову картку магазина, і в інших аналогічних випадках.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт, що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...

Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...

Визначення чисельності працюючих на підприємстві
Персонал підприємства - це сукупність фізичних осіб, що перебувають з фірмою як юридичною особою у відносинах, регульованих договором найму. Він являє собою колектив працівників з певно ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.