Аналіз забезпеченості підприємства основними засобами
Розглянемо також структуру необоротних активів ПСП "Рідна земля" на 2011 рік. Термін корисного використання нематеріальних активів ранжується за роками: протягом десяти років і більше десяти років. Чим вища частка нематеріальних активів з більш тривалим строком використання, тим більший економічний ефект може бути одержано. Висока питома вага нематеріальних активів у складі мобілізованих коштів і високий ступінь їхнього приросту за аналізований період свідчать про інноваційний характер стратегій підприємства (тобто має місце орієнтація на вкладення в інтелектуальну власність). Але як бачимо нематеріальні активи в ПСП "Рідна земля" взагалі відсутні, що є протилежно вище сказаному.
Рис.2.1 Структура необоротних активів ПСП "Рідна земля" на 2011 рік
З рисунку 2.1 ми бачимо, що найбільша частина необоротних активів припадає на основні засоби 96,9% на кінець року, незавершене будівництво складає 3,3% на кінець року. Все це характеризує орієнтацію на створення матеріальних умов для розширення основної діяльності підприємства. Негативним є те, що на підприємстві взагалі відсутні нематеріальні активи та довгострокові фінансові інвестиції.
Ефективність використання основних виробничих фондів на ПСП "Рідна земля" та їх вплив на кінцеві результати виробництва значно залежать від характеру руху цих фондів як авансованої вартості в умовах конкретного підприємства, а також від їх фізичного стану. Кількісно характер руху основних виробничих фондів визначається за допомогою низки показників. Найважливішим серед них є коефіцієнт (швидкість) обороту, що визначається як відношення річної суми амортизації основних виробничих фондів до їх середньорічної вартості або період обороту як зворотне співвідношення цих величин.
Коб=50: 1544 = 0,032;
Величина даного показника свідчить про дуже низьку швидкість обороту основних виробничих фондів. Період обороту становить 32 років, тобто це період за який фонди повністю оновляться.
Швидкість обороту основних виробничих фондів з розвитком науково-технічного прогресу і впровадженням його результатів у виробництво має тенденцію до підвищення. Незважаючи на те, що можливості для прояву цієї тенденції в сільському господарстві (порівняно з іншими галузями народного господарства) звужені, все ж чимало аграрних підприємств досягають високої швидкості руху авансованих ресурсів, що позитивно позначається на результатах їх господарювання. Адже маса продукту, виробленого за певний період, дорівнює його розміру, одержаному протягом одного обороту, помноженому на число таких оборотів.
Ефективне використання основних фондів на сільськогосподарських підприємствах має надзвичайно важливе народногосподарське значення. Воно сприяє зростанню продуктивності суспільної праці, збільшенню обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та зниження її собівартості. Високопродуктивне використання основних виробничих фондів - важливий резерв зростання темпів розширеного відтворення і нагромадження в сільському господарстві.
Проведемо аналіз ефективності використання основних виробничих фондів сільськогосподарського призначення в ПСП "Рідна земля" на основі таблиці 2.6.
Характеризуючи дану таблицю ми можемо зробити такі висновки, що найвищою фондовіддача в цілому по підприємству була в 2010 році і становила 10,4 грн., що на 1 грн. більше ніж в 2009 році. Найвищу фондовіддачу ми спостерігаємо на 100 грн. основних виробничих фондів загального призначення, яка в 2011 році становила 10,4 грн., що значно перевищує величину даного показника щодо основних виробничих фондів в рослинництві та тваринництві.
Подібні статті по економіці
Цикли Кондрат'єва
Відомо декілька типів економічних циклів, які іноді
називають хвилями. Їх важко виділиті з-за великої кількості їх показників,
з-за часової pозмитості гpаниць між ними. Так звані довгі ...
Управління оборотними коштами
оборотні кошти
платоспроможність ліквідність
Сучасний український бізнес диктує нагальну потребу формування цілісної
системи керування фінансами вітчизняних компаній. Для передових україн ...
Ефективність технічного переоснащення підприємств легкої промисловості
План
науково-технічного розвитку передбачає систему взаємопов’язаних заходів по
підвищенню техніко-економічного рівню виробництва на підставі впровадження
самої передової й високоефекти ...