Меню сайту

Шляхи поліпшення використання основних засобів

Розвиток сільського господарства передбачає послідовне кількісне зростання і якісне оновлення основних виробничих фондів.

Поліпшення використання основних виробничих фондів сприяє поліпшенню виробництва, збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції, підвищенню продуктивності праці та фондовіддачі. Рівень економічної ефективності використання основних фондів залежить від природо-економічних умов, забезпеченості господарств трудовими ресурсами та інших факторів.

Основними шляхами підвищення економічної ефективності використання основних фондів в ПСП "Рідна земля" є:

. Поліпшення використання і підвищення родючості землі на основі хімізації, впровадження природоохоронних технологій та збереження навколишнього середовища.

. Підвищення врожайності сільськогосподарських культур і продуктивності тварин, поліпшення якості продукції на основі застосування кращих сортів культур і порід тварин, а також інтенсивних технологій.

. Впровадження комплексної механізації і автоматизації сільськогосподарського виробництва, ресурсозберігаючих і безвідходних технологій, що забезпечує раціональне і комплексне використання виробничих ресурсів, сировини і енергії.

. Раціональне використання машинно-тракторного парку за рахунок збільшення змінного і річного виробітку, підвищення ефективності і якості механізованих робіт на основі раціонального співвідношення силових і робочих машин, забезпечення їх комплексності і комплектності.

. Забезпечення оптимального співвідношення основних і оборотних фондів. При нестачі матеріальних оборотних засобів у процесі сільськогосподарського виробництва знижується ефективність використання основних фондів.

. Зниження матеріаломісткості сільськогосподарської продукції. Цей показник характеризує питомі витрати матеріальних ресурсів на виробництво одиниці продукції. Основні напрями зниження матеріаломісткості продукції в господарствах такі: правильне нормування і раціональне витрачання сировини, матеріалів, пального, електроенергії та інших засобів виробництва; підвищення якості кормів, насіння, добрив, пестицидів, машин, знарядь та ін.; скорочення втрат кормів та інших предметів праці при виробництві і зберіганні.

Висновки та пропозиції

Інтегрування України до світового ринку товарів і послуг та відповідне підвищення рівня конкуренції на національному ринку товарів, робіт і послуг, зростаюча складність і динамічність економічного середовища вимагає від керівництва значних зусиль зі створення ефективного механізму функціонування підприємства та спонукає вітчизняних виробників до підвищення рівня конкурентоспроможності продукції, що неможливо в сучасних умовах застарілих технологій, зношених основних засобів, обмежених фінансових ресурсів у посткризовий період тільки завдяки їх корінному оновленню, проведенню техніко-технологічної інноваційної модернізації, зміни підходів до управління ресурсами відповідно до сучасних умов розвитку економіки.

Рух основних фондів на підприємстві являє собою проходження основними фондами всіх етапів циклу відтворення - проміжку часу, протягом якого відбувається процес формування, використання та відновлення споживчої вартості основних фондів.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...

Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства
інноваційний інвестиційний економічний ефект Під інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства розуміється сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації ...

Договірні взаємовідносини і партнерські зв'язки у підприємницькій діяльності
Договір є одним з основних видів зобов’язань по передачі товару, продукції чи наданні послуг в власність та розпорядження. Історія правового регулювання договору нараховує майже 4 тисяч ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.